Київський клуб карикатуристів "Архігум"

Архігум - київський клуб карикатуристів

Потрібно більше сміятися! Маючи бажання, привід можна знайти на кожному кроці. Вміння сміятися є перепусткою, яка допомагає легко і весело відчинити майже усі двері. Гумор та смішні карикатури зближують людей, знімають втому, підвищують апетит, зміцнюють розум і коріння волосся. П'ять хвилин здорового сміху замінює склянку сметани і відро капусти, разом узяті. Отже розсмішити людину - це все одно що здійснити акт гуманізму. А коли ще раз, і ще, і ще... то це вже буде АРХІГУМАНІЗМ.

Декілька слов про сам "Архігум". Він виник у ті часи, коли по-старому карикатуристи жити вже не хотіли, а по-новому ще не знали як. Подія ця сталася 1 квітня 1983 року. За час свого існування клуб отримав багато прихильників своєї творчості. Члени клубу презентували Україну у 38 країнах світу та на престижних конкурсах карикатур, де одержали понад 600 призів.

Голова клубу "Архігум" Віктор Кудін
facebook


«Архігум. 20 років» | Перша книга із серії «Антологія Української Карикатури», 2003

Архігум. 20 років«Архігум»: 20 років сміху. Традиційно, 1 квітня, у Будинку архітектора стартує виставка карикатури київського клубу «Архігум», під дахом якого зібралися найкращі художники-сатирики. Цього року «Архігуму» виповниться 20 років. Цей ювілей буде особливим. Зберуться усі, хто протягом двох десятиліть були причетні до клубу, а їхні роботи можна побачити не лише на стінах, а й у спеціальному альбомі «Архігум: 1983- 2003».

Карикатури: А.Казанський, Ю.Головченко, О.Смаль, В.Кудін, С.Боборикін, Ю.Кособукін, В.Васьковцев, О.Євтушенко, Є.Григор'єв, В.Казаневський, К.Казанчев, С.Алєєв, В.Васильєв, Юнак, І.Лук'янченко, С.Шевченко, О.Базилевич, І.Деманов.

Детальніше...

.


Віктор Кудін. Карикатури | Альбом карикатур, 2008

Віктор Кудін. Каталог карикатуриУ 2008-му вийшрв друком каталог карикатури Віктора Кудіна. Автор ретельно відібрав майже 400 робіт, абсолютно різнопланових за жанром і тематикою, половина яких – кольорові, а інші – чорно – білі. Якщо спробувати враження від альбому звести до однієї формули, це звучатиме приблизно так: - Чотириста вибраних парадоксів з нашого життя очима небайдужої людини. Стиль, який сповідує Кудін, в усьому світі визначають як “інтелектуальний гумор" або "філософський”

Віктор Кудін - Чверть століття "Графічних гострот"

.


Сергій Боборикін. "Бобо". Карикатури | Альбом карикатур, 2010

Сергій Боборикін. Каталог карикатуриВідпочатку Сергій Боборикін придумав і намалював свого власного героя - кумедного чоловічка, що дрейфує з малюнка у малюнок, ніби супер-герой із коміксів. Він потрапляє у безліч кумедних та парадоксальних ситуацій…

Детальніше...

.


«Карикатури. Архігум 1983-2013» | Ювілейне видання до 30-ти річчя клубу, 2013

Карикатури. Архігум 1983-2013Клуб існує і нині. Тут можна згадати, що художники, які з гордістю називають себе членами клубу «Архігум», були відзначені нагородами на престижних міжнародних конкурсах карикатур у 46 країнах світу понад тисячу (!) раз. У тому числі, їм присуджувалися більше двохсот Гран-Прі і перших призів.

Карикатури: Ю.Кособукін, А.Казанський, Ю.Головченко, О.Смаль, В.Кудін, С.Боборикін, В.Васьковцев, О.Євтушенко, Є.Григор'єв, В.Казаневський, С.Алєєв, А.Васильєв, І.Лук'янченко, В.Олександров (Росія), В.Богорад (Росія), І.Смірнов (Росія), С.Тюнін (Росія).

Детальніше...

.


«Архігум 1917-2017» | Видано до сторічної дати Жовтневого перевороту 1917 року, 2017

Архігум 1917-2017Художники київського клубу карикатуристів АРХІГУМ, разом з художниками журналів ТРЕПАЧ, БИЧ, НОВИЙ САТИРИКОН, БУДИЛЬНИК (1917 р.), розповідають про країну, яка народилася після Жовтневого перевороту більшовиків у 1917 році.

Карикатури: А.Казанський, В.Кудін, О.Смаль, Ю.Кособукін, Ю.Головченко, С.Боборикін, В.Васьковцев, О.Євтушенко, В.Казаневський, І.Лук'янченко, М.Златковський, О.Кустовський, С.Рябоконь, художники журналів (1917 р.) "Трепач", "Бич", "Новий сатирикон", "Будильник".

Детальніше...

.


Віктор Кудін. "Свої, чужі та інші. Портретні замальовки" | Альбом шаржів, 2020

Віктор Кудін. Портретні замальовкиЛюдей публічних і усім відомих ви впізнаєте одразу – це артисти, політики, суспільні діячі, архітектори, музиканти і художники. Раджу звернути увагу на графічну манеру Кудінського стилю, на неабияку експресію та зарядженість на позитив.

Детальніше...

.


Анатолій Василенко. Карикатури | Антологія Української Карикатури, книга друга, 2020

Анатолій Василенко. КарикатуриБуває так, що карикатурист знаходить свого персонажа і подорожує з ним протягом усього творчого життя, вплітаючи його в пригоди та використовуючи як медіатора. Це виходить дуже талановито і цікаво. Пан Анатолій зовсім по-іншому підходить до героїв своїх малюнків – вони всі різні – кожен зі своїм характером та історією. А якщо їх зібрати до купи, то вийде такий собі колективний образ, у якому втілено весь український народ з притаманними йому рисами. Роботи Василенка, останнього з могікан – це велика народна реальність, яку варто зберегти для нащадків.

Детальніше...

.

Написати повідомлення:Олександр Євтушенко. Карикатури


Сергій Алєєв. Скульприкатури

Сергей Алеев. Скульприкатуры, шаржи, маски.


Сергій Алєєв займається шаржами і ліпниною. Вже після закінчення художнього інтституту (на початку 80-х рр.) зайнявся карикатурою. З середини 80-х став працювати на поєднанні цих трьох жанрів, назвавши результат скульприкатурою. З тих часів відтворено кілька сотень портретних шаржів.

"Театр скульприкатур Сергея Алеева.
Скульптурные шаржи, маски, карикатуры..."