Київський клуб карикатуристів "Архігум".

Потрібно більше сміятися! Маючи бажання, привід можна знайти на кожному кроці. Вміння сміятися є перепусткою, яка допомагає легко і весело відчинити майже усі двері. Гумор та смішні карикатури зближують людей, знімають втому, підвищують апетит, зміцнюють розум і коріння волосся. П'ять хвилин здорового сміху замінює склянку сметани і відро капусти, разом узяті. Отже розсмішити людину - це все одно що здійснити акт гуманізму. А коли ще раз, і ще, і ще... то це вже буде АРХІГУМАНІЗМ.

Декілька слов про сам "Архігум". Він виник у ті часи, коли по-старому карикатуристи жити вже не хотіли, а по-новому ще не знали як. Подія ця сталася 1 квітня 1983 року. За час свого існування клуб отримав багато прихильників своєї творчості. Члени клубу презентували Україну у 38 країнах світу та на престижних конкурсах карикатур, де одержали понад 600 призів.

Голова клубу "Архігум" Віктор Кудін.


Олександр Євтушенко. Карикатури. Клуб "Архігум".


.

Сергій Алєєв. Скульприкатури. Клуб "Архігум".

Сергей Алеев. Скульприкатуры, шаржи, маски.


Сергій Алєєв займається шаржами і ліпниною. Вже після закінчення художнього інтституту (на початку 80-х рр.) зайнявся карикатурою. З середини 80-х став працювати на поєднанні цих трьох жанрів, назвавши результат скульприкатурою. З тих часів відтворено кілька сотень портретних шаржів.

"Театр скульприкатур Сергея Алеева.
Скульптурные шаржи, маски, карикатуры..."


.

Віктор Кудін. Карикатури. Клуб "Архігум".

Віктор Кудін. Каталог карикатуриУ 2008-му вийшрв друком каталог карикатури Віктора Кудіна. Автор ретельно відібрав майже 400 робіт, абсолютно різнопланових за жанром і тематикою, половина яких – кольорові, а інші – чорно – білі. Якщо спробувати враження від альбому звести до однієї формули, це звучатиме приблизно так: - Чотириста вибраних парадоксів з нашого життя очима небайдужої людини. Стиль, який сповідує Кудін, в усьому світі визначають як “інтелектуальний гумор" або "філософський”

Віктор Кудін - Чверть століття "Графічних гострот"


.

Сергій Боборикін. Карикатури. Клуб "Архігум".

Сергій Боборикін. Каталог карикатуриВідпочатку Сергій Боборикін придумав і намалював свого власного героя - кумедного чоловічка, що дрейфує з малюнка у малюнок, ніби супер-герой із коміксів. Він потрапляє у безліч кумедних та парадоксальних ситуацій…

Сергій Боборикін. Каталог карикатури