Арт-проект "Мандрівники" Роут-66 Такого несподівано раптового аншлагу, який супроводжував концерт-презентацію нового харківського арт-проекту «Мандрівники» у столичному клубі «Роут-66» завсідники тут просто не пам’ятають. Пояснити цей феномен відвідуваності у наш непростий час можна лише однією обставиною: виразною харизматичністю учасників проекту, оригінальністю творчого задуму, який полягає у органічному синтезі співів архаїчної давнини у поєднанні з супермодерними музичними технологіями. Саме цей мікс давнини і модерності надає звучанню європейського шарму.

Легендарний харківський етногурт «Ойра» вже близько десяти років творчо дружить з відомим далеко за межами країни електронником-експериментатором Андрієм Кириченком. Їхні спільні опуси породили музику абсолютно нової якості, яку, до речі, дуже високо оцінили у Німеччині минулого року, коли «Ойра» і Андрій Кириченко мали гастрольний тур по містах країни. Саме тоді музиканти визначили свій стиль неологізмом «етнотроніка».

Пізніше нового поштовху у  еволюції проекту надав їхній неспокійний і вигадливий земляк Сергій Жадан. На той момент він вже мав багатий досвід співпраці з рок-командами «Оркестр Че» та «Собаки в космосі». Тривала сценічна співпраця з живими музикантами надали поезіям Жадана нової динаміки і якості, а йому самому - розкрити власні музичні здібності. Виявилося, що поет доволі непогано вправляється з різними, інколи екзотичними інструментами. Окрилені теплим прийомом публіки у рідному місті, поет, електронник і етномузиканти вирішили представити свою дебютну програму у кількох великих містах України.

Арт-проект "Мандрівники" Роут-66

Нова концертна програма отримала назву «Мандрівники» і була збагачена відео інсталяціями та відео-артом у виконанні київської студії «Антресоля». Останньою опікується художник-графік Ігор Цикура, а сама студія базується в культурному центрі Києво-Могилянської академії. Перед тим як відбути у реальні мандри концертними майданчиками країни, «мандрівники» спромоглися зафіксувати у студії свій дебютний альбом під назвою «Клубок Мокоші». Ще одним партнером і однодумцем проекту став Сергій Литвинюк - досвідчений менеджер і програміст, який тривалий час опікувався відомою київською групою «Вій». Власне він і організував спеціальну концертну трасу, до якої увійшли Харків, Полтава, Дніпропетровськ, Луцьк і Київ. Власне концертом у Києві «Мандрівники» завершили першу частину гастрольного туру, друга частина розпочнеться трохи згодом виступами у Львові і Чернівцях.

Поки що можемо впевнено говорити про небачений у наших широтах гучний успіх, адже варто пам’ятати, що клубна публіка у вищезгаданих містах є доволі перебірливою і часто-густо скептично налаштованою. Особливо відносно своїх рідних виконавців… Отже, персонально представляємо наших «Мандрівників» - це Галина Бреславець (вокал), Наталя Дудинська (скрипка), Петро Юха (акустична гітара, сопілка-двоянка), Юрко Єфремов (бас-гітара, дримба), Андрій Кириченко (електроніка, перкусія), Сергій Жадан (мелодекламації, перкусія), Ігор Цикута (студія «Антресоля»).