РОК-СІЧ-2010 - Гапочка

Вчетверте Труханів острів у Києві став місцем паломництва рок-фанів і просто прихильників живої музики. Там два дні поспіль тривала РОК-СІЧ - фестиваль, який придумав і щороку втілює в життя Олег Скрипка і компанія. Якщо порівняти цьогорічне видовище з першою імпрезою зразка 2006-го року, кидаються у вічі деякі суттєві розбіжності. Передусім - було значно менше реклами і корисної інформації про подію у засобах масової іформації. По-друге - було менше публіки, що, очевидно, було спричинено введенням цього року платного входу ( 50 грн. - один день). Не секрет, що більшість рок-фанів мріяли про зустріч з анонсованим раніше легендарним гуртом Кому Вниз. Виступ ветеранів української рок-сцени відмінила сама група у зв’язку з хворобою гітариста Славка Малюгіна. Натомість приємною для багатьох стала новина, що український рок-бомонд на рівні окремих явищ і перших імен таки збереться на двох сценах. Одна з них отримала назву "Човен" і там грали переважно рок-мейнстрім і фольк-рок. На другій під назвою "Вежа" виступали важкі команди. Була ще й третя - "Ротонда", де ближче до ночі крутили свої диски ді-джеї, зокрема - ді-джеї Дербастлер та О’Скрипка. Прикметно, що цього року імпреза офіційно набула статусу екологічного фестивалю і музиканти завзято прибирали фестивальну територію від сміття. Приємною несподіванкою для багатьох став годиннй виступ "Плачу Єремії" - гурту, який останні роки Тарас Чубай представляв так би мовити соло. Більшість груп грали не лише свої старі і розкручені хіти, а й багато нових  речей, розуміючи, що якраз майданчик РОК-СІЧІ є прекрасним плацдармом для старту нових програм. Отже, героями сучасного і діючого рок-бомонду є В.В., Тартак, Мандри, Неділя, Марія Бурмака, Мед хедз, ТНМК, Роллікс, Пропала грамота, Дримба Да Дзига, Гапочка, важкі групи Еффа, White, Тінь сонця, Pins, Назад шляху немає, А-Трактор, Nocturnul mortum. До речі - виступи двох останніх формацій на РОК-СІЧІ стали справжніми артефактами імпрези. Отже, вихід в люди провідних діячів нашої рок-сцени, безпомилково відібраних Олегом Скрипкою, ще раз довів, що, незважаючи на тотальне ігнорування цілого жанру нашим попсово-гламурним телебаченням, його героїв любить і захоплюється ними найбільш прогресивна і креативна молодь України.

эсперанто


Своїми враженнями про фестиваль поділилися лідери кількох груп-учасниць.

Олександр Новіченко (Дримба Да Дзига): - Хоча було холодно і був платний вхід, ми отримали надзвичайно теплий прийом. І це не дивлячись на те, що із старого складу лишилися тільки Інна Прокопчук і я. Зі старих хітів грали "Барабаш", "За городом", "Сучку", "Колгосп" та багато нового. Наш наступний виступ відбудеться 9 жовтня на фестивалі "Рожаниця" у селі Бобриця за 15 кілометрів по житомирській трасі від Києва.

Леонід Бєлєй (Мандри): - Ми грали половину старих хітів, і половину пісень з нового альбому "Світ", який вийде друком на початку листопада. Ми отримали колосальне задоволення від спілкування з публікою. Мені особисто дуже сподобалися виступи Неділі і Марії Бурмаки. Це було дуже гарно, професійно і переконливо. Нині маю надію, що вже скоро вийде мій сольний альбом "Вартовий тихої ночі". Це - авторська добірка моїх колискових для дорослих і малят.

РОК-СІЧ-2010 - @Трактор

Олександр Піпа: - Не сподобалося, що фестиваль отримав замало промоції і реклами. Це б є по бренду, який вже непогано розкручено у попередні роки. Наш дует з барабанщицею Альоною існує близько двх років, ми ще не видали альбом, тому грали перевірені речі, такі от як "Пурга", "Баба Ніна страйк еген","Трактор", "П’яну свиню" з репертуару Борщу і таке інше. Ближче до зими будемо мати великий концерт у великому залі в Парижі і клубне турне по містах Франції. У мене часто запитують чи не шкодую я за В.В... Кажу ні, тому що мені більше імпонує формат групи, який був 15 років тому. Водночас вважаю, що Олег Скрипка - це геній, Сергій Сахно - барабанщик від Бога, Євген Рогачевсьий - віртуоз і фанат гітари...

Справжнім відкриттям для багатьох став виступ харківської металевої команди Nocturnal mortum. Чутки, що в Харкові працює світового рівня металевий бенд, диски якої видають лейбли США і Європи, циркулюють з середини 90-тих. До кінця 90-тих цю симфо-метал-групу вже обожнювала металева тусовка України, але мало хто чув її наживо. Цікаво, що в їхній музиці наскрізним був український мелос. Ноктурнал мортум справді підтримує ділові стосунки із західними лейблами, але мало й рідко видає свій матеріал вдома. З-поміж альбомів групи найбільше вирізняються "Місячна поезія" (1996), "Нехристь" (2000), "Світогляд" (2004). Окремі треки вражають якоюсь первісною енергією, особливо чіпляють "Небесне срібло Перуна", "Карпатська містерія", "Крук", "Україна", "Слава героям".