Ревенко BAND - Серце краси

"Серце краси"
у контексті культурного спротиву.

Серед команд, які сьогодні сповідують так звані нео-класику та нео-романтику, група РЕВЕНКО БЕНД користується найбільшим авторитетом. Про це свідчить наявність своєї вірної аудиторії, нечасті, але яскраві виступи на рідних київських сценах, гастрольні тури, а також солідна дискографія, що нараховує шість альбомів. Група була створена у 2001-му гітаристом Олексієм Ревенком з несподіваного живого поєднання гітари, флейти, віолончелі і скрипки. Нещодавно відбулася презентація нового альбому "Серце краси", який Олексій вважає найкращим серед усіх дотепер виданих.

О.Є.: - Щойно світ побачив новий реліз РЕВЕНКО БЕНД, який ти вважаєш особливим. Чому?

О.Р.: - Багато речей нам довелося переосмислити перед тим як записати альбом. Головним тут був наш намір передати у звуках суть гармонії, суть краси. Щодо мене - тут виражено позицію 33-літнього чоловіка. Половину життя, як не крути, вже прожито і осмислено. Головний меседж-нам усім потрібно навчитися зберігати душевний спокій, внутрішню гармонію, аби протистояти дратівливим стороннім факторам, що заганяють людину у глухий кут.

О.Є.: - Нинішні електронні медіа якраз тотально відвертають людину від справжгього, від пошуків краси і гармонії у сучасному світі.

О.Р.: - Насправді це спроба знищити мислячу людину, адже вона не потрібна владі. Тупими простіше керувати. Сьогодні на телебаченні культуру перетворили вже на таке... Нині нормальна культурна програма на телеканалі виглядає як аномалія, виняток. Нас перетворюють на бидло. Наша країна у культурному сенсі вже двічі колонія. З одного боку вона колонізована американськими брендами, з іншого - російськими. Багато речей в Україні і в Росії мене жахають. Це - відсутність справжніх цінностей, заздрісність, озлобленість, тотальне падіння культури. На щастя нам-тобто групі РЕВЕНКО БЕНД ще вдається залишатися незалежними та зберігати нашу музичну душу у чистоті.

О.Є.: - Гармонія краси є світоглядною основою для музичних композицій, об єднаних назвою "Серце краси"?

О.Р.: - Так, а нові мотиви, співзвуччя, аранжування є результатом колективного осмислення сучасної дійсності. Ніжність, щирість, відвертість і гармонійність є основними категоріями нашої естетики, яка піддається нищівним ударам з боку цинічного шоу-бізнесу, мета якого-знищення моральної людини у нашому соціумі.

О.Є.: - Мені здається, що треки "Серця краси" - це дивовижний набір музичних осяянь...
купить свадебные бокалы

Олексій Ревенко

О.Р.: - Саме так. І ми наполегливо цього прагнули. Я не можу збагнути як мені вдалося придумати такі теми. Останній твір на диску названо "Україна" - це логічна кульмінація альбому. Я спробував максимально точно втілити свої почуття - біль, святість, радість, красу, невтішність. І глибоку самотність, адже так історично сталося, що саме це почуття є домінуючим. Усвідомлюючи, що нинішні кроки держави-це є шлях до провалля, і усіх це влаштовує, ти прагнеш щось робити для своєї Батьківщини, для її захисту і порятунку. Створюючи композицію "Україна", я думав про патріотів і героїв, що поклали свої життя заради неї. Жити, писати і грати музику з думкою про те, що в тебе намагаються відібрати твою Батьківщину, це надзвичайно болісно... Ось такою у нас вийшла кульмінація.

О.Є.: - Враховуючи, що альбом інструментальний, ти глибокі переживання передаєш суто музичними засобами. На цьому диску присутня річ "Апогей душі". Це - титульна композиція з попереднього альбому. Чи не так?

О.Р.: - "Апогей душі" - наш альбом 2008-го року і водночас-найяскравіша річ з нього. Тоді та річ була зіграна на фоно, тепер ми додали гітару і бандуру й вона зазвучала по-новому.

О.Є.: - Розкажи про речі, які містить "Серце краси"...

О.Р.: - Альбом розпочинає трек "Дощ у Петербурзі". Я часто бував там, виступав, і ось вирішив поділитися своїм відчуттям закоханості у ту північну перлину. "Усмішка моєї дівчинки" - присвята любій донечці. Усі, хто її слухали, впізнають її непосидючий характер. "Присвята Річі Блекмору" - данина вдячності великому гітаристу наших часів. “На слов’янській землі” - філософська річ. Хтось ту землю називав "полем експериментів", хтось - "материнським лоном народів", визначень багато. Моя ж мета-виразити стан безперервної боротьби, яка триває протягом століть. "Інтрига" - оригінальна річ, де на акустичній гітарі я граю "слеп". Здається в світі такого ще ніхто не робив. Далі йдуть кілька імпресіоністичних замальовок - "Світанок", "Балерина", "Середньовічна", де поєдную мотиви іспанської та ірландської музики. "Той, хто йде на сповідь" - своєрідна перекличка саксофону і віолончелі, яка символізує уявний діалог з Господом Богом. Дуже багато душевних сил ми вклали у композицію "Україна". Зараз навіть зробили перерву у виступах, аби перепочити... Якщо, на мою думку, альбом поставити на одну шальку терезів, а на другу - усі інші, то шальки б зрівнялися.

О.Є.: - Розкажи про музикантів РЕВЕНКО БЕНД.

О.Р.: - Сьогодні у складі нашої групи справді креативні віртуозні музиканти, якими я пишаюсь. Це - Дмитро Кірнос - фортепіано, клавішні, аранжемент, Олексій Смирнов - саксофон, флейта, Катерина Сидоренко - бандура, Сергій Хоменко - мандоліна, Віктор Андрійченко - скрипка.

О.Є.: - Чув, що невдовзі відбудуться телепрем’єри двох документальних стрічок про творчість групи…

О.Р.: - Так, це фільми "Культурний спротив Олексія Ревенка" та "Гармонія". У першому йдеться переважно про наші ідеолоогічно-світоглядні переконання. Там присутні відгуки відомих людей, зокрема - Юрія Шевчука з ДДТ. Другий фільм демонструє власне музичні здобутки колективу у контексті сучасної культури.