ПЕРКАЛАБАПЕРКАЛАБА? Лаба-лаба!

Розмова з креативним менеджером феноменальної формації "Перкалаба" з Івано-Франківська Олегом Гнатівим.


1. Щодо оригінального поєднання ска, гуцульського фольку і панку. Чия це ідея та заслуга? Хто сформував креативне обличчя формації?

Навряд чи це важливо хто. Більш важливо що це сталось. Без жодного з тих хто народив групу це не обійшлось. Просто коли до класичного рок-н-рольного комплекту (барабани, бас, гітара) що дають кач, додати духові, які додають вишуканості і плюс єкзотичний аутентичний інструмент - цимбали що додає звукової красоти, покласти це все на слабу долю і гуцульський первісний гірський драйв, а поверх всього певний театралізований образ з мантричними текстами. То такий коктейль однозначно, на мою думку буде вступати в реакцію з півсвідомістю аудиторії, яка потребує радості і любові в масі своїй.

2. Образ фронтмена і вокаліста Федота як пришелепкуватого селюка – автентичний. Як він еволюціонує?

Я би не сказав що у Федота образ пришелепкуватого селюка-нема сенсу натягати на себе повністю чужий образ, він має бути органічним все таки-тому образ Федота все таки ближчий до юродивості. Все таки це не клоунада а скоріше певна провокація і певний меседж. Сенс його можна виразити тією тріапдою, яку сповідує Перкалаба – ПОПУСКАЙТЕСИ, НАБУВАЙТЕСИ І ПОКАЙТЕСИ.

3. Якою є еволюція "Перкалаби"?

Природньою і усвідомленою.

4. Чи важко було пробиватися на Захід?

Ми ніколи нікуди не пробивались в сенсі цього слова. Все шо до нас мало прийти прийшло, все що мали втратити втратили, так мабуть буде і в майбутньому. Їхав автобус, їхав як то кажуть. На нас вийшли берлінські промоутери – ми підписали взаємовигідний контракт і погнали мацати за вим ’я Захід.

5. Слухачі "Перкалаби" в Україні, У Росії та у Європі. Чим відрізняються?

В загальному ми не бачили якоїсь тотальної різниці між Києвом, Москвою чи скажімо Берліном. На Заході аудиторія все таки більш відкрита і вільна чим наприклад в Івано-Франківську нашому рідному місті. Але це відома штука всім. Нєт прарокав дес там хтос сказав.

6. Головні досягнення групи в Україні і за її межами. Твоя думка?

Слово досягнення ставить мене в певний тупик. Але є певні речі в Перкалабському існуванні, які для нас мають ознаки наглядання за нами Вищої Сили. Це відчувається постійно і до тепер, хоча уже сплило 12 рочків. Ну наприклад-в Перкалабі де 8 музикантів і всі достатньо різні люди НІКОЛИ не було жодного прямого людського конфлікту. Якось так нам Бог підсилає людей що стають вони в пази як кубіки Лего. Ще один приклад - Перкалаба ніколи не стикається з явно вираженим негативним відношенням до себе. Нас веде і оберігає, за що ми вдячні, цінуємо і стараємось бути відповідними. Так шо ото досягнення це мабуть любов яка оточує перкалабу.

7. Розкажи головну історію чи історії з музичного буття формації. Чи є якісь забобони суто "Перкалабівського" штибу?

Всередньому в європейський тур ми намотуємо по спідометру від 8 до 9 тис кілометрів, це життя разом як в космічному кораблі, тобто траса довга і щоб вона пройшла позитивно треба вважєти один на одного і бути зконцентрованим як загін Аль Каїда, тому я стараюсь щоби ніяких історій не виникало, життя і так в загашнику має їх море. Були випадки коли в горах під час зйомок ми були досить необережні з навколишнім світом, який там однозначно повний магії, як результат втрати і травми були досить жорсткими, але як я казав раніше, якби нас Зверху не Любили, то втрати були би значно фатальнішими. Дуже розчулило коли ми поламались за 200 км від німецького Констанцу і за нами на декількох авто виїхали промоутери, перед тим попередивши публіку , яка зібралась, що виступ може затриматись більше чим на 2 години (а ми в цьому місті грали рік перед тим, тобто прийшла публіка, яка нас знала), то коли ми вийшли на сцену замість 21.00 в 23.30-зал був повний і ревів від радості. Віддячити за таку любов ми змогли тільки одним-замість сету в півтори години відіграли повноцінні три.

8. Зміни складу групи. Чи вплинули на зміст і стилістику?

В нас музикантів Бог забирав (двоє втопились-царство небесне) і Бог давав – зміст і стилістики не від цього залежить. Думаю що Перкалаба розвивається гармонійно і нефальшиво. В цьому сенсі приходи і відходи музикантів є явищем росту і дорослішання. А це і є зміна змісту і стилістики.

9. Відсутність групи на каналах вітчизняногоТБ, незважаючи на її очевидну популярність. Твоє пояснення?

А шо тут пояснювати. Включіть телевізор, якшо ви його ще не спалили, або не викинули з балкона і вам все стане ясно.

10. У чому полягає соціальна місія "Перкалаби"?

Ну якшо якийсь пацан після концерту Перкалаби перестав нюхати клей і сказав собі –Та це ж дуже просто так розвести світ і взявся якимось чином це робити, то це соціальна місія чи нє?

11. Найближчі плани на майбутнє.

Розвести світ.

12. У дискографії "Братів Гадюкіних" і зокрема Сергія Кузьмінського є альбом реміксів пісень "Перкалаби". Розкажи про ваші творчі контакти...

Про Кузю. То шо Кузя реміксував Перкалабу, для нас є однозначно певним стверджуючим знаком. Я мало зустрічав в житті людей такої якості. При чому у всіх сенсах-і людських і творчих. Втрата такої сущності для цього життя є фіналом певної епохи на цій території. Вона закінчилась. З цим потрібно жити і давати собі раду в тому, що може так бути, що при нашому житті ми вже будем жити в дрібніших часах. І спасінням від цього може бути тільки твоя власна перфектність. Кузя це мав.