Гайдамаки - старий склад гурту

Неприємна ситуація, яка виникла навколо уславленого гурту «Гайдамаки» нині набирає обертів. Це пов’язано з майже одночасною появою Відкритого звернення музикантів гурту «Гайдамаки» та інтерв’ю лідер-вокаліста гурту Олександра Ярмоли на сайті www.rock.kiev.ua. Звернення адресоване «до усіх небайдужих» і підписане усіма музикантами нині діючого колективу. Це – Володимир Шерстюк, Іван Леньо, Олександр Дем’яненко, Сергій Борисенко, Сергій Соловій. Ми зв’язалися з Володимиром Шерстюком та Іваном Леньо, аби з перших вуст спробувати розібратися у причинах конфлікту.

О.Є.: - Отже, сьогодні, судячи з листа, усі музиканти гурту «у контрах» з лідер-вокалістом Олександром Ярмолою, який нещодавно зібрав нових музикантів під тією ж назвою?

Володимир Шерстюк: - Насправді «Гайдамаки» як гурт нікуди не зникав, ми продовжуємо існувати у тому складі, в якому ви звикли нас бачити, але через принципові творчі розбіжності з вокалістом ми обрали різні музичні шляхи. Ми хочемо підкреслити - новоутворений Ярмолою польсько-український колектив не є «Гайдамаками», до яких усі звикли, це - музична фальсифікація, дуже приблизна кавер-версія, або, якщо хочете, недостовірний клон вельми відомого у світі і в Україні колективу. До речі, цей проект, за словами самого Олександра Ярмоли, мав би називатися «Ярема» та грати зовсім іншу музику.

О.Є.: - «Гайдамаки», яких ми знаємо вже майже 15 років, огорнуті певними легендами, мають бурхливу і насичену творчу біографію. У складі команди - досвідчені, віртуозні музиканти, які гуртом власне і сформували це неординарне явище і стали послами сучасної музичної культури України у світі.

Володимир Шерстюк: - Справжні «Гайдамаки» - це ж не просто певний колектив музикантів на сцені. Передусім це унікальний живий організм, який формувався роками під час виснажливих багатогодинних репетицій, сотень концертів у цілому світі… А найголовніше - ми усі гуртом виробили спільну філософію та притаманну нам модель світосприйняття.

О.Є.: - І ви, як гурт, відчуваєте певну несправедливість і штучність у ставленні до себе з боку лідер-вокаліста, а насправді-учасника гурту, який має однакові зо всіма права на бренд, майно, ідеї та художній доробок колективу?

Володимир Шерстюк: - Треба розуміти, що жоден сесійний музикант не зможе точно відтворити авторську ідею звучання, емоційне та філософське наповнення композицій, адже він просто не є їх творцем. Так сталося, що набрані Ярмолою для співпраці музиканти порушують професійну етику, адже під своїми іменами вони будуть виконувати чужий музичний матеріал, напрацьований «Гайдамаками» за останні 15 років. Тож музика, яку представляє «оновлений склад» жодного стосунку до оригінального звучання групи не має. Ми не припиняємо працювати і нині завершуємо запис нового матеріалу. Це будуть добре відомі «Гайдамаки», а водночас - з новим звучанням і колоритом. Те, що зараз відбувається з офіційним сайтом HAYDAMAKY.COM ми жодного відношення не маємо, адже були відсунуті від адміністрування та доступу до ресурсу.

О,Є.: - Кому належать авторські права на музичний контент «Гайдамаків»?

Володимир Шерстюк: - Юридично усі авторські права належать нашим видавцям - українському лейблу «Компмюзік» - ліцензіату міжнародного ьейджор-лейблу «EMI».

 

Олександр Ярмола: правда на моєму боці…

Гайдамаки - новий гурт О. Ярмоли

Суперечності, які назрівали всередині «Гайдамаків», нещодавно вилилися демаршами у вигляді відкритих звернень до публіки з обох сторін - з боку музикантів гурту та, власне, її фронтмена і лідер-вокаліста Олександра Ярмоли - з іншого. У інтернеті та у  засобах масової інформації вже досить різноманітних трактовок навколо конфлікту, тому ми надали слово і тим, і тим, аби порівняти обидві точки зору. Отже, свої аргументи викладає Олександр Ярмола: - Суперечки, які нині досягли кульмінації, розпочалися в команді десь рік тому. Внаслідок необґрунтованих образ і принижень з боку музикантів, я почав думати про соло-проект з іншими музикантами. Невдовзі моїми колегами і партнерами стали: двоє гітаристів з відомої польської формації «Mech»та барабанщик київського гурту «Мешканці сонця». Польські музиканти мають величезний професійний досвід, купу відзнак, а головне - своє бачення саме європейського формату сучасної рок-музики. Усі вони - мої давні друзі і з ентузіазмом поставилися до моєї пропозиції утворити новий проект. У складі «Гайдамаків» поєднання року і фольку становило співвідношення десь 50 на 50, нині року буде більше, але також безперечно будуть елементи народної музики. Мої колишні колеги мені закидають, що я, буцімто, використовуватиму наш старий, напрацьований роками репертуар. Це неправда. Ми нині зробили перший сингл і кліп на пісню «Дівчина з Дніпра» для майбутнього альбому, який буде складатися з авторських пісень і не порушить чиїхось авторських прав. Я вважаю, до речі, що право на бренд «Гайдамаки» - за мною, юридично я закріпив це ще у 2007-му. Я знаю, що нині мої колишні колеги співпрацюють з Тарасом Чубаєм, готують концертну програму, альбом. Але до чого тут наш спільний бренд? Якщо треба буде, то я готовий захищати його через суд. Чесно кажучи, усі корисні шоу-бізнесові контакти я роками напрацьовував для групи і тепер не хочу просто так віддавати їх хлопцям. Одне слово, я вважаю, що правда - на моєму боці…

 


Читати "Легенди химерного краю". Олександр Євтушенко
Портрети в інтер'єрі: ГАЙДАМАКИ