Василенко Анатолій карикатури

Василенко АнатолійНещодавно вийшов друком Альбом вибраних карикатур легендарного українського художника Анатолія Василенка.

Роботи Василенка-карикатуриста сприймаються як весела, та, водночас філософська стрічка документального кіно про український народ з його гумором, страхами, забобонами.

Альбом є продовженням Антології Української Карикатури.

 

 


Віктор Кудін, Голова клубу карикатуристів Архігум
про втілення ідеї створення Антології Української Карикатури:

Василенко Анатолій карикатуриКиївський клуб карикатуристів Архігум відсвяткував свій двадцятий ювілей у 2003 році. Ця дата була відзначена виданням збірки робіт членів клубу і, з великою претензією, отримала назву Антологія Української  Карикатури. Планувалося, що ця збірка стане початком великої мандрівки у світ української карикатури.

І ось, повинно було пройти цілих шістнадцять років, аби настав час видати другу книжку антології – збірку робіт легенди української карикатури, Народного Художника України, Анатолія Василенка.

Пан Анатолій є представником традиційної школи карикатури, тієї, в якій зазвичай фігурує підпис. Ми, в клубі Архігум малювали гумор для неписьменних, сприймаючи підписи як костури. Було важливо розказати історію без слів. Тому мені було важко сприймати художників Перця, котрі без виключення малювали з підписами.

Проте, декілька років тому мені пощастило більш детально поглибитись в роботи пана Анатолія. Це дало змогу поринути в його безмежний світ та відкинути свою упередженість.

Василенко Анатолій карикатуриРоботи Василенка – як документальне кіно українського народу, з його гумором, страхами, забобонами та радощами, де підписи до малюнків виявились не костурами, як я це раніше бачив, а органічною складовою його художнього всесвіту.

Буває так, що карикатурист знаходить свого персонажа і подорожує з ним протягом усього творчого життя, вплітаючи його в пригоди та використовуючи як медіатора. Це виходить дуже талановито і цікаво. Пан Анатолій зовсім по-іншому підходить до героїв своїх малюнків – вони всі різні – кожен зі своїм характером та історією. А якщо їх зібрати до купи, то вийде такий собі колективний образ, у якому втілено весь український народ з притаманними йому рисами.

Роботи Василенка, останнього з могікан – це велика народна реальність, яку варто зберегти для нащадків.
Впевнений, що роботи Анатолія Василенка стануть одним із наріжних каменів Музею карикатури України, який, я маю надію, буде побудований і буде одним із символів Української нації.

Василенко Анатолій карикатури