Рецензії в розділі:
FEAR FACTORY - Mechanize
FOO FIGHTERS - Greatest Hits
Фліт - Однозначно

 


FEAR FACTORY
Mechanize

2010


Музиканти-засновники знаменитої рок-індастріел групи Діно Казарес та Бертон Белл сім років тому серйозно побили горшки. Діно не брав участі у запису останніх релізів групи, тому славнозвісна ядерна енергетика Фабрики Страху з роками випарувалася остаточно. І лише тільки тоді, коли Бертону таки вдалося затягнути Казареса назад до групи і спільно вони записали свою “Механізацію”, усе стало на своє законне місце. Світ отримав рідкісний за філігранною відточеністю забійний треш-металевий шедевр. Водночас заявок на концерти рок-легенди значно побільшало – аж до розмірів світового промо-туру. Хоча золоті часи цієї музики вже у минулому, саме цей диск сприймаєтся як своєрідна антологія важкого року у найкращих своїх проявах. внж в литве

 

FOO


FOO FIGHTERS
Greatest Hits

2010


Починаючи з 1995-го світ побачили шість студійних альбомів FOO FIGHTERS - найбільш шанованої пост-гранджевої формації світу, лідер якої Дейв Грол – колишній барабанщик легендарної "Нірвани". Цікаво, що команда Грола ніколи не поступалася "духу" і "букві" естетики гранджу. Попри зрозумілу концепцію "найбільших хітів", диск містить зовсім свіжі твори, певно авансом. Це – "Wheels", "World forward" - речі, які демонструють сьогоднішній день гранджу – звісно, за думкою Грола і компанії. Не обійшлося й без надмірного пафосу, адже йдеться про простих хлопців, які самотужки вибилися в люди, і їх визнав увесь світ. "Ми вижили, подолавши похмурі тіні Сіетлу" - цей рефрен, ясна річ, натякає на них самих.

 

ФЛІТ


Фліт
Однозначно

Moon records, 2009

Наприкінці 70-х впорядкований і злагоджений шоу-бізнесовий механізм вибухнув зсередини – Великобританію охопила панк-революція. Її бунтівні герої – групи "Sex pistols", "CLASH", "Damned", ламаючи шоу-бізові стереотипи, наочно довели, що музика бунту – це зброя. Музична картина світу суттєво змінилася – рок-боги вимушені були поступитися своїм місцем на Олімпі брудним панкам. Але жорстка панк-хвиля швидко прокотилася світом і місце панк-радикалів посіли схильні до компромісів пост-панки... Як правило, усе, що містить приставку "пост", затримується надовго... Адже, зберігаючи зовнішню атрибутику, дух і сутність панку були вже іншими. Нинішні лідери світового пост-панку – групи "Офспрінг" та "Грін дей" породили цілу армію послідовників. Одні з них – симпатична група з Івно-Франківська під назвою ФЛІТ. Днями на відомому столичному лейблі вийшов третій альбом команди, який від двох попередніх відрізняється високою якістю звучання і цілісною стильовою фактурою. Хлопці писали альбом на студії Радіоцентру ФДР, який нині опікується деякими групами у сенсі саунд-продюсування і медіа-промоції. Видавництвом та просуванням перших альбомів "Світ такий" і "Заникай" та підготовкою "місця для стрибка" займалася київська аудіокомпанія "Укрмюзік", яку створили франківчани – рідні брати Ігор та Ярослав Мельники. Тобто земляки допомагали землякам, тому ФЛІТ таки вдало стартував. Концерт за концертом, фестиваль за фестивалем – група зростала разом зі своєю аудиторією і доросла до Всеукраїнського туру. Цікаво, що їхні головні хіти – "Їжачок", "Заникай", "Моя планета", "Таблетка", "Лаю себе", "Як довго я шукав" публіка знала напам’ять і радо підспівувала. Для музиканта – це як бальзам на рани. Між іншим, як панків, "фліти" вельми інтелігентні: не матюкаються на сцені, не помічені у антигромадській поведінці, не скандалять з пресою і охороною. Ірраціональний анархізм, притаманний класичним панкам і є ідеологічним стрижнем, присутній і в творчості "флітів", але має трохи інший вимір. Усі пісні групи є віддзеркаленням поглядів молодих людей на той букет проблем, які молодь успадкувала від попередньої генерації, від "совдепівської" моралі.