НУМЕР 482

Прихильники, а точніше прихильниці мажорних, а точніше – супероптимістичних поглядів на життя як на безперервне свято, дочекалися давно обіцяного бонуса від своєї улюбленої групи НУМЕР 482 – їхнього дебютного альбому. Схоже, що альбом, який міг теоретично з`явитися рік тому, виходить вчасно — адже окремі пісні, такі як "Стрибай", "Радіо твоє", "Не напишу" вже набули статусу міцних радіо-хітів, себто не зходять з плейлистів кількох радіостанцій. Сьогодні "нумера", окрім самої Марії Бурмаки, є хедлайнерами нещодавно утвореної агенції "Міа". А відтак — можуть стати таким собі локомотивом для просування на музичний ринок кількох інших молодих перспективних команд. Очевидно, що невипадково після короткої прес-конференції у столичному клубі "Store 205" музиканти запросили усіх на відкритий майдан перед культурним центром київської політехніки на живе шоу з нагоди виходу альбому "Кавай". І дуже гарно пограли для кількох тисяч студентів, які, нарешті, збагнули, що японське слівце "кавай" — це аляповатий, виклично "яскравий" і гостро-модний стиль одягу, який прийшов до нас з Японії.

Стосовно ж музики як такої, то з великого обсягу ними ж граного матеріалу за останні п`ять років, хлопці примудрилися повбирати усе, що гармонійно уживається в межах стилю "поп-рок". Цей свідомий вибір впритул наближає "нумерів" до ДРУГОЇ РІКИ, МОТОР’РОЛЛИ, ОКЕАНУ ЕЛЬЗИ, себто до груп, які остаточно вивели для себе формулу найбільш популярного нині напрямку молодіжної культури. А це — танцювальна домінанта, уквітчана в міру професійних можливостей фанком, реггей, неопанком і, звісно ж, рок-н-ролом.

НУМЕР 482Але все ж таки є щось в цій команді, що вигідно вирізняє її з поміж інших. Це якась неудавано щира вітальна енергетика насамперед Віталія Кириченка — лідер-вокаліста та головного шоумена групи. Його сценічна ексцентрика, раптові кульбіти та стрімкі пробіжки а-ля Олег Скрипка, посилені жвавим драйвом решти музикантів — усе це створює враження карнавальності, дійсно святкової ейфорії. Життєстверджуючий позитив "нумерів" домінує в їхній музиці всупереч інколи вельми похмурих текстів — взяти хоча б пісню "Вампіри-2004"… Суцільний жах вони з легкістю перетворюють на фарс. Ось такі вони, корінні одесити, що співають українською, а живуть і працюють в Києві. До речі, таємниця саме такого набору цифр пояснюється хлопцями просто: 482 — це штрих-код українських товарів на світовому ринку, а водночас — міський телефонний код перлини біля моря — їхньої рідної Одеси.