MAN SOUND

Вже декілька років поспіль київський вокальний ансамбль MAN SOUND є мистецькою візиткою нашої країни в світі. Водночас MAN SOUND є незаперечним брендом віртуозного модерного вокалу в Європі і, звісно, в Україні. Найавторитетніший конкурс "Total vocal" (Австрія) кілька років визнавав наших хлопців кращими, а в 2002-му вони отримують "Гран-Прі". Не менш відомий американський конкурс "All American Entertaiment Awards" назвав їх кращими в номінації "краща вокальна група". Аби просто перерахувати назви усіх джазових імпрез і фестивалів, куди MAN SOUND запрошували в якості гостей та учасників, цей перелік нагадував би телефонну книгу – вони є однією з найбільш активно гастролюючих груп. Такий рівень європейської заангажованості частково пояснює відсутність достатньої кількості концертів групи вдома, в Україні. Не секретом є й те, що економічно набагато вигідніше працювати за кордоном – спитайте про це в найбільш виїздних артистів. Музичний продукт найвищої якості, по суті – елітної якості поки що не є адекватно оціненим у нас в країні, ось чому ми так мало знаємо про своїх українських артистів із світовим ім'ям.

Мистецтво MAN SOUND сміливо можна назвати мультижанровим. За одинадцять років існування колективу їхній репертуар складали "золоті" джазові стандарти у вигляді переаранжованих самими учасниками творів Джорджа Гершвіна, Стіві Уандера, Джорджа Бенсона, великий блок пісень БІТЛЗ, традиційний американський "госпелз", а також – український і російський фольклор. Впродовж інтенсивного творчого життя групи склад змінювався чотири рази. І кожного разу MAN SOUND на кілька місяців випадав з постійного кололбігу концертування і студійної роботи, адже кожен новий учасник мав би максимально гармонійно влитися у секстет. Рік тому MAN SOUND пережив болісну втрату: відійшов у інші світи художній керівник групи Володимир Міхновецький. Нещодавно в Українському Домі відбувся концерт його пам'яті, а також вийшов альбом "В ім'я життя". Сьогодні MAN SOUND складають дипломовані хормейстери Рубен Толмачов, В'ячеслав Рубель, Володимир Трач, Володимир Сухін, Сергій Харченко та Юрій Роменський, який за дипломом є піаністом.

До речі: хлопці охоче співпрацюють з іншими артистами і творчими проектами. Невдовзі має з'явитися спільний альбом MAN SOUND і Оксани Білозір. Частково – він вже був представлений на сольному концерті співачки в Палаці "Україна" "Назад в майбутнє" і просто зачарував слухачів. Більшість співаків викладають: хтось у консерваторії, хтось в музичному училищі. Юрій Роменський: – Ми багато говоримо на репертуарні теми, часто сперечаємось про те, що потрібно співати. Але ми прекрасно розуміємо, що існує певний смаковий бар'єр, через який не можна переступати. Репертуар, як гарне вино, має визріти. Твір "обкатується", ти почуваєшся в ньому вільніше, додаєш щось своє. Коли сформувався музичний образ, тоді все виходить гарно. Ми домовилися, що будемо "товариством з колективною свідомістю і відповідальністю". Нещодавно закінчили роботу над новим альбомом різдвяних пісень "Joy to the world" і сподіваємось, що диск вийшов на новий художній рівень. Ніхто з нас не взяв на себе відповідальність зробити все одноосібно, ми по черзі їздили на студію і контролювали якість звучання в записаному матеріалі. До нового компакту увійшли шість пісень в аранжуванні Володимира Міхновецького, три в аранжуванні Рубена Толмачова, одна оригінальна композиція Володимира Сухіна і одна моя.

Альбом дає уявлення про те, як звучать традиційні різдвяні пісні в різних країнах світу, оскільки для християнськогосвіту свято Різдва є найбільш знаковим і шанованим як у католиків, так і у православних.