MAD HEADS

Гвідо Нойман – власник німецької аудіокомпанії "Crazy Love Records" ваажає що українська група MAD HEADS за останні кілька років вибилася в лідери європейської сайкобілі-сцени. Реально наші "божевільні голови" ставали хедлайнерами багатьох неорокабільних та сайкобільних імпрез скрізь у Європі, а останній багатокілометровий тур (10 000 км!) довів. Що наші хлопці мають дуже високий рейтинг на Заході. Нагадаю, що той європейський тур робився в підтримку "Оголеного полум`я" – альбому 2002-го року, який одночасно вийшов на двох лейблах – в Україні на "J.R.C.", а в Німеччині – на "Crazy Love Records". До речі, на льбомі є два трека: один українською, інший – російською.

І ось цей переломний момент – звернення до рідної мови – був повністю матеріалізований нашою трійцею в новому альбомі "Контакт". Альбом вийшов під егідою славетного мейджора "Емі", а точніше – був виданий українським представництвом цієї світової компанії "Comp Music". Саме з цього приводу й була організована вечірка в київському клубі "Патлатий лимон". Прийшла галаслива тусівка друзів-музикантів, журналістів, кліпмейкерів. Серед останніх – Віктор Придувалов, якому приклеїли ярлик "культовий кліпмейкер". Прийшов невипадково, адже разом з диском презентувався кліп на пісню "Не чекай". В цьому кліпі Віктор зіграв… самого себе. Але – все по порядку. Кліп знято новою творчою групою "Re: Evolution Production". Знято в стилі авторського кіно людьми, які свідомо обирають виконавців, керуючись принципом мистецької якості матеріалу.

Цікаво, що в процесі зйомки музикантам дозволили побавитися з камерою, відтак те, що вони назнімали, фрагментами є присутнє у цьому відео. Але вернемось до альбому. Перший його великий плюс – тепер кожен зрозуміє про що ж співають "божевільні голови". По-друге – він не такий жорсткий, як "Полум`я". По-третє – хлопці демонструють неабияку музично-стильову обізнаність, внаслідок чого кожна з чотирнадцяти композицій має свій особливий шарм. Є, наприклад, свінгово-джазова п`єса із справжнім біг-бендом (свінг-сайз), є український козацький марш ("Козаки"), є ніжно-сумна мелодійна балада ("Не чекай"), є розбишацьке бугі ("Хот-Род-Бугі-Вугі"). Та й любого серцю "божевільних голів" неорокабілі – "Хоч греблю гати". Такий от вийшов неслабенький альбомчик, саундпродюсером якого знову виступив Олег Білий (нині звукорежисер ВВ). Справедливості заради варто зазначити, що колись (середина 90-х) чисельний й строкатий рокабільний рух в останні роки знаходиться в занепаді. Серед усіх раніше відомих адептів сайко- і неорокабілі на плаву лишилися рівненська формація OТ VINTA і, звісно, MAD HEADS.

Якщо перші нині грають украбілі, то і другі активно "націоналізуються". Це означає, що віднині наша трійця експортуватиме етно-біллі за кордони Неньки. Власне, під час вечірки хлопці вже знаходилися в стані "сидіння на валізах": наступного дня мали виїзжати до сусідньої Польщі, де зіграють в якості хедлайнерів на двох концертах у Варшаві та Гдині. Повезуть туди свій "Контакт". Свій перший повністю український продукт.MAD HEADS

Як корабель назвеш... Ось уже майже десять років найвідоміші в нашій країні рокабіли MAD HEADS по-справжньому передають веселе і драйвове божевілля тих класичних рокабілів, з яких, власне, і почався весь цей РОК-Н-РОЛ. Сьогодні MAD HEADS ідеально керують своїм "божевіллям", перетворюючи його в могутнє, яскраве і радісне шоу. А все тому, що група тепер називається MAD HEADS XL, бо звичайне тріо розрослося до секстету за рахунок тромбоніста Валерія Часника, сурмача Вадима Нікітана і добре відомого в джазових колах саксофоніста Максима Кочетова. За півроку існування секстету у групи різко зросла кількість концертів в Україні і за її межами. Вони видали декілька хітів, один з яких – "Надія є" впевнено тримає пальму першості на радіо та у телечартах. Так охарактеризував цю пісню лідер-вокаліст Вадим Красноокий: – "Надія є" не залишає байдужих. Вона вселяє оптимізм і поліпшує настрій. Люди завжди починають нам підспівувати вже з першого приспіву, з першого прослуховування. Підспівують навіть ті, хто не розуміє української. Дійшло до того, що ця пісня дала ім'я цілому альбому..."

На презентацію альбому "Надія є" прийшли не тільки журналісти і фани MAD HEADS XL. Було дуже багато колег-музикантів, що, до речі, буває не часто і непрямим чином свідчить про визнання досягнень професіоналами. Один з них – лідер-вокаліст групи МАНДРИ Фома співав пісню "Цигани" у дуеті з Вадимом Краснооким. І всі дружно підспівували. Увесь час було відчуття, що майже зараз живе шоу MAD HEADS XL переросте в справжній джем – настільки заводною була буйна суміш ска, реггей, рок-н-ролу, фольку і буги. Думаю, що ті, хто знає MAD HEADS як рокабільне тріо, навіть не здогадуються який термоядерний потенціал несуть у собі новоспечені MAD HEADS XL. Крім живої прем'єри альбому, відбулася і прем'єра нового відеокліпу на "Пісню світла", знятого молодим режисером Дмитром Малковим. Кліп є логічним продовженням "Надії" – її музики і сонячної філософії. Вадим Красноокий вважає, що в створенні альбому їм дуже допомагали Боб Марлєй, Ману Чао, Горан Брегович і весь... український народ, що придумав незліченну кількість прекрасних пісень. І в цьому жарті є велика частка правди, оскільки одна половина альбому – це суміш ска і реггей, а інша – обробки народних пісень – "Смерека", "Дубки", "Цигани" і "Річенька". Причому в "Річеньці" мається фрагмент тієї ж пісні, яку проспівала легендарна КОБЗА ще в 1978 році. "Реггійний" блок, крім згаданих "Надія є" і "Дітей світла", прикрашають гротескно-іронічна "Гроші" і лірично-ностальгічна "Спека зимова".

Альбом "Надія є" – яскравий зразок такого собі букета стилів, музичної ікебани від Красноокого і компанії, що не втрималися від спокуси втиснути в один флакон все найулюблене. Ну що ж, задум цілком виправданий ще і вишуканою роботою "Whіte-Studіo" – студії звукозапису Олега "Білого" Шевченка. Словом – класна робота.