Амбіційна «Крапка» родом з Запоріжжя

Тарас Білка - Гурт "Крапка"Днями молода група з Запоріжжя під назвою «Крапка» мала гарячий прийом місцевої публіки під час фестивалю у рамках Днів української культури у Щецині. Рік тому хлопці вже виступали у Польщі - на 20-тому Фестивалі української культури у Коша ліні - наймасштабнішому форумі української культури в Польщі.

Цього разу вони презентували нові треки з другого альбому «Хрестики-нулі», над яким саме зараз напружено працюють. За словами лідер-вокаліста команди Тараса Білки другий альбом відрізнятиметься концептуальністю матеріалу та потужнішим саундом. Насправді важко повірити, що група як творча одиниця функціонує лише з 2009-го року, адже викликають вони масу асоціацій та емоцій. Найперша - природність, легкість, відкритість. Засадничо важливим було те, що відпочатку було вирішено пропагувати сучасний український фольклор, водночас експериментуючи із звучанням. Невипадково хлопці являли собою те, що у всьому світі визначають як world-music, іншими словами - вони завзято виконували справжнісінький етно-хіп-хоп, широко використовуючи безліч автентичних інструментів. Добірні гітарні мелодії на акустичних гітарах у «Крапки» поєднувалися з чуттєвим вокалом, перкусійними ритмами на дарбуках та джембе (ручні барабани).

Кожна пісня має впізнаваний український колорит, якого вони досягають за допомогою стародавніх сопілки, окарини (глиняна флейта), дримби. Добре поїздивши з виступами Тарас Білка, Дмитро Чугаєвський і Тарас Василенко, впевнившись, що про багатство українського фольку люди навіть не здогадуються, вирішили збагатити свій музичний арсенал кількома такими, що перебувають на межі зникнення. Залучили жалійку (український ріжок), джоломигу-дводенцівку (подвійна сопілка) та козу-дуду. Це наддніпрянська волинка, що застосовувалася запорізькими січовиками під час походів.

Тож не дивно, що невдовзі гурт «Крапка» став бажаним гостем на численних імпрезах. Деякі з них стали знаковими для групи, яку, безумовно, краще слухати живцем. Це - «Еко-січ-2009» (Запоріжжя», «Молода Галичина-2009» (Новояворівськ), «День незалежності з Махном-2009» (Гуляй-поле), «Купала-2010» (Запоріжжя), «Підкамінь-2010» (Львівська область), «Золотий млин-2010» (Великі Сорочинці), «Rock and Ball-2011» (Полтава), «Тарас Бульба-2011» (Дубно), «Джаз-Коктебель-2011». До речі: група «Крапка» стала єдиною із Запоріжжя, хто потрапив до концертної програми фестивалю у Коктебелі. Наприкінці 2011-го року хлопці записали дебютний альбом «Живий», який на їхніх концертах розлітався як гарячі пиріжки. На підтримку фонографічного дебюту група провела великий україно-молдовський тур на його підтримку. За 23 дні хлопці відіграли 21 концерт, а взагалі - за два роки творчого існування група самотужки організувала майже 60 концертів у різних містах України і за її межами. Сьогодні музиканти прагнуть більше показувати багатство української музики за межами України, адже це є справді тим, чим варто пишатися.

"Крапка". Альбом "Живий" (2011)