Юлія Лорд Українська музика - готика. Декорації і герої

Юлія Лорд - 8 секундРецензія на альбом "8 секунд"Чим забитий музичний ефір Неньки? Поп-музикою. Переважно. Чим годують нашого глядача на концертних майданчиках? Переважно поп-музикою. Є мінімум чотири архетипи жанру. Перший: суміш кабаку, блатняка і циганщини. Чистісінька калька з московської естради. Архетип найреакційніший. Другий: український нафталін. Законний продовжувач традиційної естради. Головний недолік — неадекватне використання фольклору, профанація чистих джерел з метою надання «українськості» досить примітивним опусам. Третій: проєвропейський попс з наголосом на танцювальність. Характерна риса — прагнення «тримати ніс за вітром», бути модними. Будь-якою ціною. Головний недолік — відсутність справжної яскравої індивідуальності, нівелювання мистецьких цінностей. Четвертий: альтернативний поп. Явище молоде і здорове. Зорієнтований на індивідуальність з усім її багатством. Головна перевага — витонченість, емоційна щирість і, на відміну від трьох попередніх — присутність інтелекту. Недолік — надмірна схильність до експериментаторства і суб`єктивізм.

Тішить, що нова сцена України внаслідок селекційної роботи «Червоної Рути» і «Перлин сезону» збагатилася низкою артистів альтернативного напряму.

Юлія Лорд

Юлія Лорд. Справжнє ім`я Юлія Лордкіпанідзе, спільний нащадок української інтелігенції та грузинського князівства. Студентка диригентсько-хорового відділення київського інституту культури імені Юного орла. Без особливого напруження виграла лауреатство на «Руті» і з чарівною легкістю увійшла до концертної бригади мистецької майстерні Петриненка. Мала перший в житті тур по містах Західної України, де звучали три її пісні — «Танець душ», «Шукаю світло» та «Обійми мене». Була вражена реакцією дітлахів: її визнавали, їй плескали, просили автограф. Усе, що відбувається з нами в житті, колись відбувається вперше. В житті Юлії Лорд багато речей, важливих і визначальних, відбувається саме тепер. Невипадкова зустріч з Дмитром Прикордонним сильно вплинула на її розвиток. Дмитро став її продюсером. Її сценічний образ і музичне світовідчуття істотно відрізняються від звичних штампів естрадного мистецтва. Юлія Лорд всерйоз вважає, що вона інша. Інша в розумінні системи координат і джерел натхнення. Вона любить тріп-хоп, GARBIGE, NO DOUBT. Вона наголошує на чесності. На чесності артистичної позиції. Її підтримує продюсер Дмитро Прикордонний в її прагненні знайти себе в тому найкращому, що є в світі: «Кращі зразки поп-альтернативи вийшли з рок-класики, спираються на досягнення LED ZEPPELIN, DOORS. Кращі брит-попівські групи йдуть від ANIMALS, KINX. Наприклад, GARBIGE вийшли з LED ZEPPELIN. Зараз час такий — культура саунд-драйву є домінуючою. GARBIGE інколи цитують «цепелінів«, але додають щось своє. Вважаю, що молодий артист мав би пропустити через свою душу усе те найцінніше, що є в сучасній музиці і знайти себе. Коли він збагатиться внутрішньо, стане дійсно дорослим духовно, тоді може робити щось своє. І говорити — це моє».

Юлія Лорд

Юлія Лорд фіксувала свій душевний стан у компактних текстах. Афористичність мислення, обриси неявного міфу, який починала створювати, свідчили про її світосприйняття, про її смак. І усе це трансформувалося крізь уяву Дмитра Прикордонного, внаслідок чого ми отримали продукт, близький за звучанням до тріп-хопу. Поява Юлії Лорд у мистецькій майстерні Тараса Петриненка не була випадковою. Метр щиро зацікавився новими віяннями і твердо вирішив доглядати ростки цього нового. Підключився також і Василь Ткач. Як аранжувальник. Роль стиліста в цій компанії виконувала дружина Дмитра. Найбільша мрія Дмитра — зібрати живу групу і та-а-ак врізати по-дорослому, щоби дістати кожного з нас (у хорошому розумінні, звичайно...).

Наприкінці 1998 року з`явився міні-диск «Танець душ», до якого увійшло п`ять пісень, зокрема «Фото/Брудна як ангел», зробленої спільно з групою СКРЯБІН. Це була суміш семплів, живих гітар і нео-року. Взагалі 98-й був надзвичайно врожайним для співачки, яка загартувалася в спільному із СКРЯБІНИМ концертному турі «Збережемо природу для життя». Потім з`явився живий склад, з яким вона виступала на «Таврійських іграх», як переможець у номінації «Відкриття року». Восени того самого 98-го було знято два відеокліпи — «Танець душ» та «Фото/Брудна як ангел». В обох режисером виступив Віктор Придувалов. І на початку 99-го Юлія Лорд брала участь у трьох номінаціях премії «Nova Records Awards»: «Кращий відеокліп», «Свобода творчості» і «Прорив року».

Юлія Лорд

Але робота над новим альбомом раптово загальмувала через непорозуміння з продюсером Юлії Дмитром Прикордонним. Невдовзі і пісні, і кліпи Юлії зникли з ефірів, а сама вона мовчала. Нова фаза творчої активності співачки пов`язана з постаттю Ростислава Домішевського. Нині готова нова програма, більшість пісень уже записано, а композиція «Муза-медуза» знаходиться в радіо-ротації.