ЯЯЯ

У травні 1992 року гітарист і вокаліст групи ВОПЛІ ВІДОПЛЯСОВА Юрій Здоренко остаточно вирішив покинути команду. П`ять років із Скрипкою, Піпою і Сахно — то був час пошуків, злетів, падінь — такий собі безперервний рух неуторованими стежками. Один з головних мотивів виходу зі складу — ідея ВВ з музичної точки зору себе вичерпала. Юрій Здоренко був упевнений, що група поволі перетворюється на машину, що працює на інерційних обертах. Він говорив: «Чесно кажучи, я сильно втомився від індепенденту і альтернативи. Хочеться грати іншу музику, зроблену на базі ритм-блюзу, глем-року, якихось сучасних елементів. Наше завдання дещо складніше, ніж колись у ВВ. Коли з`явилося ВВ, час був інший. То був час приколу. Можна було гарно приколотися і публіка вже твоя. Тепер — інакше. Ми прагнемо, аби наша команда стала не синонімом панк-пресингу, а відкритого музичного шоу».

ВВУ листопаді 1992-го Юра відіграв останній концерт з «вевешниками». Тоді ж зустрів старого приятеля — соло-гітариста Ігора Лук`янця, з яким вони починали ще в групі SOS. Ігор на той час грав з Михайлом Біликом — бас-гітаристом, який також переграв у багатьох аматорських командах. Юра разом з ним розпочав пошуки барабанника — близько п`ятнадцяти драмерів прослухали, але не вибрали жодного. Нарешті знайшовся Олександр Артюх, який виявився гарним музикантом, а ще — підшукав репетиційну базу. Саме з ним вони і зробили свою першу годинну програму. Пошуки лідер-вокаліста закінчилися тим, що мікрофоном озброївся сам Юра Здоренко. Восени 93-го Артюх несподівано покидає групу, а його місце посідає… Сергій Сахно. Сергій на той момент якраз повернувся з гастролей у Франції. Юрію вдалося його рекрутувати до складу, тим більше, що кращого варіанту годі було шукати. 13 листопада 93-го склад був повністю укомплектований, а 14-го виникла назва — ЯЯЯ. Її придумав Сахно. Продюсером групи став Володимир Кузьмін (ні, не московський — наш). Він грунтовно допоміг групі звестися на ноги. Дебютна програма ЯЯЯ — це яскраве глем-рокове шоу. Її презентація відбулася в клубі «Данко» (Святошин) за участю телевізійників і журналістів. Запам'ятався класний тонус вечірки — бадьоро-оптимістичний, веселий, у переддень Нового Року. В складі ЯЯЯ з`явився п`ятий учасник — клавішник Євген Зайцев. А шостим був по суті давній друг Антон Яковина, який написав більшість текстів для пісень Здоренка. Антон: — Ми усі разом з Академмістечка. Знаємо один одного як облуплені. Ще до появи ВВ. Потім — вже як ВВ тусувалися по різних імпрезах. Одного разу Юра зустрів мене і сказав, що потрібні тексти для нової групи. Я не думав, що вийде щось путнє. А воно покотило. Я написав купу текстів. Хлопцям подобається. Мені — також.

Перший альбом ЯЯЯ «Гей, газу!» вийшов на початку 95-го. Це був рок-мейнстрім, музика не нагадувала ВВ, а третина пісень тягнула на хітовість. «Бешкетниця», «Гей, газу!», «Джига», «Сестри» — сильні, майстерно зроблені речі. Над саундом тоді добре попрацювали відомі звукорежисери Володимир Лещенко, Валерій Папченко та Володимир Колісник. «Гей, газу!» добре розходився, хлопці з`їздили у Львів на фестиваль «Альтернатива», успішно виступили на «Таврійських Іграх», відзняли відеокліп на пісню «Бешкетниця».


Олександр Євтушенко рок-музикаОлександр Євтушенко. Аудіо-інтерв'ю (2009-2013 рр.)
www.youtube.com
Перевидання альбомів, які готувалися в 2002 р.
ЯЯЯ, ЖАБА В ДИРИЖАБЛІ, The UKRAINIANS.


ЯЯЯНа титулі другого релізу «Джига» фігурує такий собі розбишацький котик, який мандрує сторінками касетної вкладки. «Джига» — назва однієї з найкращих пісень з першого альбому, яку винесено на титул нового релізу. Виданням альбому займався прогресивний київський лейбл «Караван CD» та «Євростар». Новий матеріал записувала студія «Комора» (Владислав Коломієць). «Тутешній блюз», «Не кажи прощай», «Блакитний джаз» — ці та інші пісні продовжують глем-рокову лінію ЯЯЯ. Але, незважаючи на успішні сольні концерти групи, Юра Здоренко поступово згортає діяльність. На фестивалі «Рок-екзистенція» у 96-му він з`являється у складі ВВ. Щоправда не надовго. Його місце невдовзі посів Євген Рогачевський. Через півроку Юра створює новий проект під назвою ІНДІГО, записує красиві романтичні пісні. ІНДІГО існує як суто студійний проект, створено кілька надзвичайно красивих відео. Однак цей матеріал не було реалізовано, майстер-диск із записами просто ліг на полицю. У 1999 році Здоренко спробував відновити склад ЯЯЯ, об`єднавши старі «яяяшні» пісні. З новими — під грифом ІНДІГО. У павільйоні «Тинди-ринди» було записано музичний відео-фільм — ЯЯЯ грали живцем і грали чудово. Однак команда так і не зібралася з силами, або знову почати концертну діяльність. Зрештою Юра підготував збірку «Серед зірок» — найкращі пісні формації, зібрані з обох альбомів. Нині він створює і записує нові та переробляє старі пісні разом з Олександром Піпою, який не так давно дебютував з сольним диском. Що вийде з під пера дуету Піпа-Здоренко — покаже час.