ВСЯК ВИПАДОК

Група, яка може розширюватись до розмірів оркестру і зменшуватись до тандема, група, яка звучить або дуже добре, або дуже погано, обриси якої постійно коливаються, немов міраж у пустелі, але тим не менше ви завжди її почуєте на більш-менш цікавих концертах — це і є ВСЯК ВИПАДОК. Невже головна ознака ВСЯК ВИПАДКА — це аморфність? Усім відомий (і невідомий) Олег Путятін енергійно спростовує це ствердження: «Насамперед я ображений тим, що ВСЯК ВИПАДОК названо аморфним складом. Музику групи легко впізнати, вона загадкова, інколи незвична. Її кістяк складають Джек і я. Інші інструменти нанизуються, як намисто на нитку. Хоча останнім часом склад стабілізувався. У групи ВСЯК ВИПАДОК після виходу двох компактів і безлічі невиданих фонограм є свій мелодизм, почерк, стиль, які неможливо сплутати з іншою командою. Не вірите — перевірте».

О.Є.: Один з найсильніших виступів ВСЯК ВИПАДКА — це виступ на фестивалі «Рок-екзистенція». Мені взагалі здається, що ВИПАДОК — одна з найсильніших команд у жанрі імпровізаційно-інструментальної музики.

Олег ПутятінО.П.: Знову протестую. Ми робимо вокально-інструментальну музику. Більше того — симфонічну музику, яка, щоправда, виконується не оркестром. Виступ на «Рок-екзистенції» для нас не є артефактом і якимось досягненням. То був міцний концерт на доброму звуці. Просто у нас за плечима кілька років студійної роботи і саме там — на студії дибивалися такого звучання, якого прагнемо на сцені.

О.Є.: Тривалий час ви з Джеком співпрацюєте з сестрами Тельнюк. Йдеться про запис нового альбому Лесі і Галі на студії «Комора». Оскільки стиль сестер і музика ВИПАДКУ зовсім неподібні, я схильний розглядати цей студійний альянс, як творчий експеримент...

ВСЯК ВИПАДОК - Трава баюнО.П.: Джек, я, Іван Давиденко і Ігор Малий — ми всі розглядаємо це, як експеримент, як цікаву співпрацю, яка вже принесла свої плоди. Адже ці пісні — то результат наших спільнних зусиль. Сестри і ми разом шукаємо потрібний саунд, кожний нюанс обговорюється колегіально. Тому майбутній альбом Лесі і Галі Тельнюк слід розглядати як творчий проект.

О.Є.: Що ти скажеш з приводу своєї участі в записах талановитої співачки Марини Одольської?

О.П.: Абсолютно несподівано доля закинула мене в продюсерський центр «Території А», де я отримав пропозицію виступити як звукорежисер і бас-гітарист у кількох піснях Марини Одольської. Ці пісні народжувалися у мене на очах безпосередньо на студії, в процесі запису і зведенні вокалу я брав активну участь. Скажу чесно, я відкрив для себе Марину Одольську як співачку саме там, на студії. Цей проект для себе теж вважаю дуже цікавим.

О.Є.: ВСЯК ВИПАДОК прославився своїми кліпами і відеофільмами. Я добре пам`ятаю імпресіоністські фільми «Пісня про щастя» і «Пісня про нещастя».

ДЖЕК ФРОСТО.П.: Ми з Джеком «захворіли на відео» років зо три тому, коли ми «наклепали» тих кліпів мало не цілий альбом «Того». Тепер ми ставимося прискіпливіше до наших відеоекспериментів. У тому сенсі, що зараз монтуємо усе на більш професійній — цифровій техніці. Йдеться про третю частину трилогії «Пісень про...», яка називатиметься «Смерть від щастя». Звуковий трек вже готовий, і туди увійшла нова композиція «Босоніж по равликах» і вже відома «Скатертиною дорога». Відеоматеріал теж зібрано, але цього разу я хочу підкреслити — ми все робимо дуже-дуже акуратно. Цей процес досить складний і вимагає безліч часу, якого немає.

ВСЯК ВИПАДОК з легкістю виграв лауреатство на фестивалі «Перлини сезону». Серед двох десятків рок-команд авторитетне журі визнало їх кращими. Кістяк групи — а це Джек, Олег Путятін і Віталій Іванов (саксофон) є надзвичайно мобільний і гнучкий. Вони з легкістю вписуються в будь-яке музичне «прокрустове ложе», але в кожному разі важко помилитися і сплутати їх з іншою групою. Одне слово, ВСЯК ВИПАДОК — це обдаровані музичні бешкетники, які грають граючись. Вони наситили гумором і легким еротизмом усі свої відеотреки і цей процес триває, переходячи з площини життя в площину мистецтва. І навпаки. Щоб осягнути феномен ВСЯК ВИПАДКА, потрібно трошки знати ДАОСИЗМ, оскільки часточка ДАО є в усьому, і її немає ніде. ВИПАДОК, як і ДАО, існує скрізь — в кожній клітинці життя є вібруючий пульс випадкової енергії, відзначеної невипадковим хистом.

ДЖЕК ФРОСТ

І нічого дивного, що виник «ірландський» проект ГУРТ О`ЙОГУРТ, який дуже швидко перетворився на відомий київський клубний проект, за участю відомих вам персонажів.