ГРІН ГРЕЙ

Мурік і Дизель... Дизель і Мурік. Два веселих шарлатани. Два гейзери, з яких лупить енергія, драйв, амбіції і суміш найекстравагантніших ідей, запозичених на деякий час у західних чи східних гуру для пускання пилюки у ваші ясні, але такі наївні-наївні очі. Мені здається, що головний генератор — це Дизель, який з легкістю грається будь-якою ідеєю, доводячи її або до абсурду, або до цілком раціонального продукту. СІРО-ЗЕЛЕНИЙ постамент надійно підпирає фундамент Раціо. Проект GREEN GREY блискуче втілений в життя за всіма законами нашого напівнаціонального шоу-бізу з доброю поправочкою на менталітет. І ось на якийсь час ГРІН ГРЕЙ перетворюється із стрибаючих по сцені неформалів-нонконформістів на «говорячі голови», які інтенствно штовхають суперпрогресивні лозунги і відозви з усіх радіоточок і голубих екранів. Сплячий від народження піпл раптом розуміє, що «нова молодь нової Європи» — це він і є. Голосно радіючи з такої новини, піпл суне на чергове техно-шоу в Палаці спорту, де отримує шарову касету від ГРІН ГРЕЯ, оригінально запаяну в спеціальний пластик з логотипом. За півтори-дві години його голову набивають «солянкою» з модних звучків, яка мимоволі асоціюється з десятком касет, які він оце останнім часом прикупив і регулярно слухає. PRODIGY, CYPRYS HILL, RADIOHEAD, Голді або Бйорк. Можливий інший список. Але це не має значення. Просто ГРІН ГРЕЙ сприймається як останній зойк або писк. Ось тільки чого?

ГРІН ГРЕЙ з ВекслярськимДИЗЕЛЬ спокійно спростовує мої намагання простежити музичну еволюцію групи. Коли піпл збожеволів на рейві вони пародіювали рейв. А потім почали антирейверський рух. Успішно подолавши ненависний рейв, вони узялися пародіювати хіп-хоп, модерн-рок, ейсід-джаз та все, що попадеться в топах MTV. Будь-яка музика, яка стане модною через рік, вже сьогодні на струнах Дизелю та на зв`язках Муріка. Нова молодь повинна встигати за змінами... Якщо вона дійсно прагне бути новою. Ніби виправдовуючись, Дизель розводить руками. Мовляв, ніхто у нас не займався молоддю, от ми і спробували спрямувати її в потрібне русло. Ось такі вони ударники-комсомольці! Але враження, що ГРІН-ГРЕЙ як формація перебуває за півроку до справжньої політичної платформи — не оманливе. Ось як відповів Мурік на запитання про новий молодіжний рух:

— Основна ідея — це свобода. Внутрішня свобода самовираження. Світ надзвичайно різноманітний і існує дуже багато засобів самореалізації. Це можна здійснити через музику, яка ніби балансує між реальним світом і світом тонким, існування якого я не буду доводити. Це аксіома, що не вимагає доказу. Для інших зручніше реалізовувати себе через моду, одяг. Нести свободу через одяг, заряджати її з середини і давати іншим людям. Подумайте, чому сталасясекс-революція в 60-х? Ми не належимо до секс-меншин, але наявність гей-культури — також один із способів досягнення свободи людьми цього прошарку. Головне, щоб це не заважало іншим, не шкодило, а несло радість і щастя...

ГРІН ГРЕЙ - 550 MFПіратський аудіоринок... Окрім Пономарьова, Ірини Білик та ВВ найбільшою жертвою піратів стали ГРІН ГРЕЙ. На відміну від інших виконавців, альбом ГРІН ГРЕЯ аудіопірати зібрали по крихточкам — пісню до пісні, і, зрештою, видали «Чудо-остров». Цікаво ще й те, що анонімний видавець украв не тільки власне пісні, а й логотип аудіокомпанії «Євростар», яка, як кажуть, ані сном, ані духом... У Дизеля просто є друзі, які працюють на «Євростарі». Виходить, потрібно наймати приватного детектива, аби той вистежив цього подвійного аудіопірата. Втім, про це пізно говорити, адже на ринку ще з 1997 року з`явився цілком легальний продукт — касета, вироблена московською компанією «Бекар Рекордз». Так-так — з люмінесцентним «пацифіком» на титульній сторінці. Отже, після ВВ група ГРІН ГРЕЙ стала другим успішним українським проектом, якому вдалося пробити залізну завісу Москви. На відміну від ВВ, записи яких відмовляються крутити FM-станції Москви через те, що ВВ співають українською (!), записи ГРІН ГРЕЯ крутять на всю котушку. Хто-хто, а ГРІН ГРЕЙ вміє і любить нагнати «жару і пафос». Нині вони «з ноги» відкривають двері пихатих московських клубів, стають хедлайнерами товстого і модного журналу «ОМ». Дійсно, порівняно з дохлою і манірною московською попсою наш ГРІН ГРЕЙ — просто рок-н-рольні флібустьєри, новатори і бунтівники. Так є, і сподіваюсь буде.

ГРІН ГРЕЙНаш квазі-тріпхоповий бенд, згідно домовленості з «Бекар-Рекордз», мав видати другий офіційний альбом. До речі, ГРІН ГРЕЙ шукав, але не знайшов партнерів для видання своєї продукції в Україні. Втім, «Бекар» забезпечив появу нових релізів скрізь і одночасно. Нова робота, за словами Дизеля, — це набагато жорсткіший саунд, це екзотика у вигляді класичного квінтету НАПОЛЕОН і цілковита відсутність неживих інструментів. «Рага», «Я еду на Лимо», «Криминал», «Только ночью», «Депрессивній листопад», «Мазафака» — ось назви деяких речей. За думкою Дизеля, ГРІН ГРЕЙ сьогодні — чудовий механізм для мімікрії і подальшої адаптації не лише музичних ідей. Ось чим стурбований реактивний мозок Дизеля сьогодні: — Ми працюємо над дуже серйозним проектом, точніше над концепцією входження нашої країни до ЄС, — тому що без цього неможлива інтеграція України в Європу. Щоб стати повноцінною європейською країною, маємо виконати десять пунктів умови, один з яких — відміна смертної кари. Але це дуже серйозне питання. Повернемося до нього пізніше. А поки що... пожежа йде за планом. Найближчим часом — концертний тур по містах Росії. Чи знають зелено-сірих в глибинці РФ? Знають. Принаймні, Мурік, Дизель і компанія прекрасно втілюють гостросучасні тренди української сцени 90-х років. Точніше початку нового століття.

ГРІН ГРЕЙ - шарж І.Баранька«550 MF» засвідчив поворот ГРІН ГРЕЯ в бік фанку і бугі. Виданий в 2000 році цей альбом високо піднявся не лише в національних рейтингах, але й частково повернув втрачені позиції ГРІН ГРЕЯ в Росії. На жаль, вони рідко звучать переконливо, коли йдеться про виключно живий звук. Мабуть, треба менше теоретизувати...

Новий альбом «Емігрант» свідчить про доросліше ставлення до музики. Там немає їхніх звичних «понтів», які, сподіваюсь, лишились у минулому.