КОМУ ВНИЗ

"КОМУ ВНИЗ" завжди були і залишаються найяскравішими провідниками нонконформістських ідей у сучасній українській рок-музиці. Нон-конформізм під знаком "КОМУ ВНИЗ" – це, передусім, незалежна від офіціозних і маскультових стандартів творча позиція, нетривіальність і глибина образів, безперечне музичне новаторство і культивування Високого духу.

Саме тому вони посідають особливе, окремішне місце у культурному просторі. Саме тому "КОМУ ВНИЗ" не перетворилися на масове явище, не стали поп-зірками. Проте вони залишаються єдиною справді культовою групою ґотичної рок-сцени, мають тисячі гарячих прихильників. Парадокс полягає у тому, що їхній масштаб значно більший за прокрустове ложе певної субкультури.

До побачення!

Треба було бачити з яким ентузіазмом сприймає молодь "КОМУ ВНИЗ" у русіфікованих районах, зокрема – на фестивалі "Мазепа-Фест" у Полтаві. При тому "КОМУ ВНИЗ" виконують композиції на вірші Тараса Шевченка. І роблять це так сильно і переконливо, що руйнують будь-які мури упередженої свідомості. До речі: вони одними з перших актуалізували поезії нашого націоонального генія і зробили це краще за багатьох. "КОМУ ВНИЗ" неможливо з кимось порівняти. І це – чудово!