Новини одним рядком:

29 вересня – концерт Олексія Нежевця (Білорусь) у Севастополі

29-30 вересня, 1 жовтня – концерти Олександра Бебеха (Одеса) і Клоун-Мім-Театру «Бум» (Маріуполь)  у Сумах

7 жовтня – концерт дуету «Пліч-о-пліч» (Дніпропетровськ) в Українській академії банківської справи в Сумах

7 жовтня – КАП «Арсенал»,  концерт Тетяни Соловйової (Білорусь) у Київському ЦХТТ «Печерськ»

7-9 жовтня – фестиваль авторської пісні (АП) «Осіння Ялта-2011»

8 жовтня – всеукраїнський козацький фестиваль «Самарська Покрова -2011» у Дніпропетровську 

8-9 жовтня – літературно-мистецький фестиваль «Руді тексти-2011» у Кривому Розі

14 жовтня – фестиваль «Українська рок-хвиля», Одеса, арт-клуб «Шкаф», вул.Грецька, 32

15 жовтня – КАП «Арсенал»,  концерт Наталі Тихонової (Селезень) у Київському ЦХТТ «Печерськ»

 

15-16 жовтня – ІІІ фестиваль-конкурс «Вишгородська Покрова» (м.Вишгород)

21 жовтня – концерт театру авторської пісні та пісенної поезії «Шансон» у Сумській галереї «Смуга», вул.Соборна, 27

23 жовтня – презентація Співаника студентського братства у Новояворівську

29 жовтня – концерт Віктора Третякова (Росія) у Будинку офіцерів у Києві

 

Повідомлення  від бардів та прихильників авторської пісні та поезії
Листи присилайте на Email: p_karta@ukr.netp_karta@mail.ru

Боярка Віталій Падалка

Оновлено фотоальбом літніх фотографій.

https://picasaweb.google.com/102178925897747464814/AbZOCC

 

Дніпропетровськ – МА «АртВертеп»

Дніпропетровськ / Всеукраїнський козацький фестиваль «Самарська Покрова - 2011»

08 ЖОВТНЯ 11:30-18:00

Козацьке місто «Стара Самарь» (Новобогородицька фортеця, селище Шевченко, Самарський район, м. Дніпропетровськ)
вхід вільний

http://artvertep.com/poster/9271/1/17133.html

Оргкомітет: «Козацький благодійний фонд імені Івана Дмитровича Сірка» (об'єднує козацькі організації Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської областей, має представництва у м. Києві та м. Сімферополі, Запорізькій області).

Учасники: Гурт «Вертеп»,  дитячо-юнацькі козацькі осередки, козацькі організації, вільні козаки, народні творчі колективи, майстри народних промислів, мешканці та гості міста.

Дата та час проведення: 8 жовтня 2011 року. Початок о 12:00; завершення о 18:00.

Місце проведення: прадавнє козацьке місто «Стара Самарь» - коріння міста Дніпропетровська.

Адреса: селище Шевченко, Самарський район, м. Дніпропетровськ.

Транспорт: маршрут №98 вул Д. Бедного, Центр.

Формат проведення: фольклорно-етнографічний козацький фестиваль. В програмі заходу: Козацьке Коло, виставка археологічних знахідок з «Богородицької фортеці», показові виступи з традиційних козацьких бойових мистецтв, майстер-класи по традиційній козацькій зброї, традиційні козацькі забави, змагання лучників, метання списів та корчів, кінний герць, народні танці, ігри та забави, дитячи ігри та змагання, лава на лаву!

 

Бажані гості: патріотично налаштована свідома активна молодь та студентство, всі, хто планує жити у Єдиній Соборній Благодатній Україні, кожен, хто вважає себе Громадянином України і прагне ним бути! Підприємці та бізнесмени, які вірять, що гріх бути бідному на Своїй землі.

Територія фестивалю вважається вільною від алкоголю, тютюну та лайки.

Творчим колективам, майстрам народних промислів, показовим групам, обов'язково подати попередню заявку до оргкомітету.

Охорону громадського порядку забезпечує козацька осавульська служба.

Координатори фестивалю: Владислав Ладигін, телефон: 067-633-94-95

Програма проведення фестивалю:

9:00 - 11:30 - заїзд та розташування учасників фестивалю.

11:30 - 12:00 - Козацьке коло.

12:00 - Урочисте відкриття.

12:40 - Початок козацького фестивалю, концертна та показова програма.

13:00 - Початок роботи виставки народного мистецтва, майстер-класів та розваг.

18:00 - Закриття фестивалю.

 

Кривий Ріг / Літературно-мистецький фестиваль «Руді тексти-2011»

08-09 ЖОВТНЯ

Культурні майданчики міста

http://artvertep.com/poster/9391/1/17068.html

8 і 9 жовтня у Кривому Розі відбудеться четвертий літературно-мистецький фестиваль «Руді тексти-2011». Цього року він проходить за підтримки Благодійного Фонду Едуарда Самоткала.

Протягом двох днів на провідних культурних майданчиках 120-кілометрового міста звучатиме поезія і проза в авторському виконанні, писатимуться і озвучуватимуться вірші за 24 години, лунатиме музика і демонстуватиметься літературне відео. Серед учасників цьогорічного фестивалю — Таня-Марія Литвинюк, Андрій Любка, Майстер Євгеній, Анастасія Котляр та інші. Готують сюрпризи улюбленці криворізької публіки, поети Мар'яна Невиліковна та Валерій Карч. Фестиваль стає стартовим майданчиком для зовсім юних обдарувань – самобутньої поетеси-6-класниці Саші Михаленко, авторки соковитої психологічної прози, 11-класниці Катерини Страшної та інших. В рамках фестивалю відбудеться мега-слем, організований редколегією найсуб'єктивнішого культурного Інтернет-журналу «ЛітZeppelin». Ексклюзивний музичний супровід готує потужний, але досі латентний гурт «Шепіт Нагвалю». Популярний письменник, дослідник геніальності Валентин Бадрак проведе для учасників фестивалю тренінг «Стратегії геніїв літератури. Як досягти успіху в літературній діяльності?» Вперше в рамках фестивалю власну прозу читатимуть співорганізатори «Рудих текстів» – авторка телепрограми «Книжкова полиця» Ольга Хвостова та культовий поет Максим Кабір.

Учасники та гості фестивалю зможуть відвідати безкоштовну екскурсію Кривим Рогом, дізнатися неймовірні факти з історії «сталевого серця України», відчути енергетику далеких предків та вибрати вагомі сувеніри напам'ять.

Організатори запрошують усіх охочих відвідати фестиваль. Діють спеціальні умови для журналістів! Про всі подробиці організації та проведення фестивалю можна дізнатися за мейлом olga_KP@ukr.net, а також у відповідних групах в соцмережах.

Руде місто чекає вас на «Рудих текстах»!

Одеса / В Одесі відбудеться фестиваль «Українська рок-хвиля»

http://artvertep.com/poster/9902/1/16988.html

14 ЖОВТНЯ, 20.00

арт-клуб «Шкаф», вул.Грецька, 32

20 грн. У вишиванках - 10 грн.

14 жовтня о 20.00 в Одесі в арт-клубі «Шкаф» відбудеться фестиваль «Українська рок-хвиля» - повідомили «Молоде радіо» організатори.

Музичний фестиваль під такою назвою проводиться в Одесі ініціативною патріотичною молоддю вже третій рік поспіль. За цей час Одесу встигли відвідати такі відомі українські рок-ватаги та одеські команди, як «Фліт», «Мій батько п’є», «Ху4», «Спалені Вітрила», «Друже Музико», «Не Мій Формат», «Кирилл и Мефодий» та багато інших.

Музичною енергетикою заряджатимуть:

львівська ватага «Оратанія»

одеський гурт «Кирилл И Мефодий»

формація патріотичного позитиву з Одеси «Друже Музико».

Гурт «Друже Музико» - формація патріотичного позитиву з міста Одеса. Репертуар колективу складається з власних пісень патріотичного характеру у стилі фолк-рок, та з великої кількості власних обробок народних та авторських пісень у різноманітних стилях та їх переплетенні на фолковій основі. Гурт бере активну участь у культурному житті міста, та співпрацює зіншими творчими колективами.

Коли: 14 жовтня 2011 р. о 20.00

Місце: м. Одеса, арт-клуб «Шкаф», вул.Грецька, 32

Вхід: 20 грн. У вишиванках - 10 грн.

Джерело: Хвиля української музики «Молоде радіо»

Автор Марина Міллі

 

Львів – сайт http://www.pisni.org.ua/news/737.html

Презентація Співаника Студентського братства у Новояворівську

У неділю, 23 жовтня 2011 р., Студентське братство Львівського національного університету ім. І. Франка за підтримки депутата Обласної ради Юрія Вереса та Новояворівської міської ради проведе у Новояворівську презентацію «Співаника Студентського братства». На сьогодні це найповніший україномовний молодіжний збірник пісень з акордами, що побачив світ силами Студентського братства ЛНУ ім.І. Франка у квітні цього року.

«Сьогодні у книжкових крамницях важко знайти сучасні україномовні збірки пісень для молоді. Хоча насправді попит на таку продукцію великий, адже пісня завжди була і залишається осердям української духовності», – зазначає керівник проекту, Голова Ради Студентського братства ЛНУ ім. І. Франка, Юрій Пирч.

Ідея видання зародилась ще у 2008 році. У 2009 р. з’явилась перша збірка під назвою «Співаник Студентського братства», тираж якої (500 прим.) розійшовся за півроку. Тоді ж виникла ідея другого видання – виправленого і доповненого порівняно з попереднім. До нового «Співаника» увійшло 226 творів, серед яких авторські та найкращі зразки народних, повстанських, пластових і власне студентських пісень. Унікальність книги полягає в тому, що над її наповненням та оформленням члени Студентського братства працювали самостійно.

«Ми часто збираємося гуртом, щоб поспівати під гітару українських пісень, поспілкуватися і відпочити. Така організація дозвілля сприяє єднанню людей, формує морально сильну і національно свідому особистість», – розповідають у Студентському братстві.

Презентації «Співаника» вже відбулися у Львові, Стрию, на фестивалі «Вольному Воля» у Миколаєві (Львівська обл.). За словами організаторів, Новояворівськ обрано невипадково, адже це наймолодше за віковим складом місто у Львівській області і потреба у культурних заходах для молоді тут надзвичайно велика.

Презентація «Співаника Студентського братства» розпочнеться у неділю, 23 жовтня 2011 р. о 16 год у приміщенні нічного клубу L-club (м. Новояворівськ, вул. Січ. Стрільців, 16). У програмі заходу – театральна вистава, співання українських пісень під гітару, частування «Халепою» (солодка страва), концерт за участю гуртів 3V1 (Львів), К402 (Львів), ILLUSIONS (Львів), Vox Populi (Жовква), Йорий Клоц (Львів). Після концерту — дискотека. Усі відвідувачі зможуть придбати «Співаник Студентського братства».

Контактна особа: Юрій Пирч, тел.: (097)-063-43-23; е-mail: radik125@gmail.com

 

Київ – клуб АП «Фієста»

Встречайте!!! 29 октября в Доме офицеров Заслуженного артиста России, лауреата премии «Шансон года» - Виктора Третьякова! Виктор — автор и исполнитель собственных песен, широко известен любителям авторской песни и шансона в России, Украине и в других странах. Он индивидуален и многогранен. Одни его знают как автора резких социальных песен, другие знают и любят его, как замечательного лирика, но всё-таки большинство людей знакомы с ним, благодаря песне «Тюбик», которая в последние годы стала визитной карточкой Виктора Третьякова. Песня, которая постоянно звучит в «Смехопанораме», телепрограмме «Шутка за шуткой» и, конечно же, на радио «Шансон». «Тюбик» и другие шуточные песни – это ещё одна яркая грань таланта Виктора Третьякова.

 А всё вместе — это замечательный и неповторимый концерт, зрители которого смогут и погрустить, и посмеяться от души, и задуматься о своей жизни.

Заказ билетов и вся информация о концерте по тел. (044) 331-23-64, или на сайте www.fiesta-club.net

 

Київ – сайт http://festivali.org.ua/ 

Информация о фестивале «Вагант»: http://festivali.org.ua/frm/index.php?t=1851

Также, выложены две радиопередачи с участием

Стеллы Зубковой: http://www.bardradio.net/progs/paz/2011_03_05_zubkova.php
и

Ольги Чикиной: http://www.bardradio.net/progs/paz/2011_04_04_chikina.php

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
VІІ фестивалю авторської пісні молоді та студентства «Плеяда – 2011»,
присвячений двадцятій річниці незалежності України.

І. Загальні положення
1. Мета фестивалю:
- культурне збагачення та естетичне виховання молоді;
- популяризація авторської пісні та пісенної поезії;
- пошук нових талановитих авторів та виконавців авторської пісні, розвиток їх творчих здібностей;
- патріотичне виховання молоді;
- формування у молоді особисто-цілісного відношення до дійсності, розвиток естетичного сприйняття, художньої компетентності, здібностей до самореалізації творчого потенціалу, потреб духовного самовдосконалення молоді;
- збереження та розвиток традицій фестивалів авторської пісні;
- вдосконалення форм культурного відпочинку студентів, робочої молоді та школярів.
2. Організатори фестивалю:
- Запорізький Гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії.
- Запорізька Обласна громадська органiзацiя Творче об'єднання «Плеяда»;
- КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької Обласної ради;

- За підтримкою Запорізького міського голови Олександра Сіна;
- За підтримкою управління культури і туризму облдержадміністрації
3. Номінації фестивалю.
Фестиваль є конкурсним.
Конкурс проходить у два етапи з розділенням по вікових категоріях при достатній кiлькості учасників за рішенням журі з 10 до 18 років i з 19 до 35 років. Діти до 10 років беруть участь поза конкурсом.
Перший тур – творчі майстерні для учасників фестивалю та формування членами журі складу учасників конкурсного концерту.
Другий тур – конкурсний концерт.
Музичний супровід з використанням фонограм не дозволяється.
Лауреати та дипломанти нагороджуються в кожній з вікових категорій
у номінаціях:
- автор (1 лауреат, 2 дипломанта);
- автор музики (1 лауреат, 2 дипломанта);
- виконавець (1 лауреат, 2 дипломанта);
- автор або виконавець української авторської пісні (1 лауреат, 2 дипломанта);
- дует / ансамбль (1 лауреат, 2 дипломанта);
- гран-прі (лауреат у будь-якій номінації, який набрав найбільшу кiлькiсть балів журі).
Журі має право визначати додатково номінантів в будь-якій віковій категорії та номінації.

Під час підведення підсумків враховується майстерність та артистизм, сценічна культура, якість музичного супроводу виконавців авторської пісні, а також змістовність, самобутність, поетична цінність текстів, оригінальність композиторського рішення при виконанні авторських пісень.
Усі лауреати, дипломанти нагороджуються цінними призами та подарунками, діти до 10 років – заохочувальними призами.
Оргкомітет фестивалю має право встановити для учасників спеціальні призи.

ІІ. Журі та гості фестивалю

Для роботи в майстернях у складі журі та для участі в заключному концерті запрошені ведучі майстри жанру авторської пісні:
Ольга Качанова (Алма-Ата) - голова журі;
Ольга Чикіна (Москва);
Володимир Завгородній (Донецьк);
Михайло Барановський (Москва);
Вадим Козлов (Алма-Ата);
Стелла Зубкова (Луганськ);
Валерій Марченко (Ровно);
Олена Касьян (Львів);
Ігор Добровольський (Суми);
Тріо «Провінція» (Сімферополь);
Сергій Хоменко (Київ);
Ольга Артеменко (Київ);
Олена Пономаренко (Запоріжжя).

У складі журі та гостей фестивалю можливі доповнення.

III. Умови участі у фестивалі

Для участі в роботі творчих майстерень Фестивалю запрошуються всі бажаючі молоді автори, композитори та виконавці авторської пісні під гітару, у тому числі школярі, студенти вищих навчальних закладів І-ІV-го рівнів акредитації (технікумів, коледжів, університетів, академій) м. Запоріжжя, Запорізької області, інших регіонів України та країн СНД віком від 11 до 35 років. Діти до 10 рокiв приймають участь поза конкурсом.
Учасникам з інших міст надається гуртожиток за умови вчасно поданої заявки.
Учасники реєструються і подають заявку на участь у Фестивалі в оргкомітет:
- Запорізький Гідроенергетичний коледж ЗДІА / кімната 38/;
- або заповнюють електронну реєстраційну форму на Інтернет сайті http://bards.name
- чи надсилають заявку на електронну адресу: idm68@mail.ru або anny_k@list.ru

Реєстрація та подача заявок на участь у творчих майстернях:
до 03.11.11р. - до 18-00 для учасників з м. Запоріжжя;
до 28.10.11р. - до 21-00 для учасників з інших міст.
Під час реєстрації на фестивалі 04 або 05 листопада мати документи: паспорт (свідоцтво про народження), ідентифікаційний код.
Автори повинні надати по два екземпляри текстів пісень, які планують виконувати. Тексти подавати у друкованому вигляді (формат А-4). Мова, на якій виконуються пісні, не регламентується. Участь одночасно в кількох номінаціях не забороняється. Участь володарiв Гран-прі фестивалю «Плеяда» попередніх років в конкурсі заборонена, вони приймають участь в роботі фестивалю як гості.
Лауреати попередніх років не мають права виконувати у конкурсі пісні, з якими вони стали лауреатами.

УВАГА: на території фестивалю діє «сухий закон» , вживання спиртних напоїв ЗАБОРОНЕНО!

IV. Організаційні питання

1. Час та місце проведення фестивалю.
Фестиваль проходить з 04 по 06 листопада 2011 р. у приміщеннях:
1) Запорізького Гідроенергетичного коледжу ЗДІА, розташованого за адресою: вул. Мінська, 10 (проїзд міським транспортом - маршрутними таксі № 46, № 50, № 93, тролейбусом № 3, зупинка «Палац культури ЗТЗ»),
2) Концертний зал ім. М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії, пр. Леніна, 183, (проїзд міським транспортом - по проспекту Леніна до зупинки Концертний зал ім.Глінки).

Регламент проведення фестивалю.
-1. Приїзд, реєстрація і поселення учасників фестивалю:
04.11.11р. - Запорізький Гідроенергетичний коледж з 10-00 до 18-00
05.11.11р. - Запорізький Гідроенергетичний коледж з 10-00 до 14-00
-2. Творчі майстерні, формування складу учасників конкурсного концерту:
04.11.11р. з 15- 00 до 18- 00 05.11.11р. з 10- 00 до 16- 00
-3. «Перехрестя поколінь» - творча зустріч учасників, членів журі та гостей
фестивалю: 04.11.11р. о 19- 00
-4. Конкурсний концерт:
05.11.11р. о 17- 00
-5. Концерт гостей фестивалю:
05.11.11р. о 18- 30
05.11.11р. о 20-00 - нагородження дипломантів i лауреатів фестивалю
-6. Екскурсія в музей Запорізького козацтва.
06.11.11р. з 11- 00 до 13-00
-7. Заключний концерт фестивалю за участю володарів Гран-прі (в обох вікових категоріях), гостей i журі фестивалю.
06.11.11р. початок о 16-00.
Оргкомітет звертається з клопотанням до адміністрацій навчальних закладів про звільнення від занять конкурсантів під час проведення творчих майстерень та в день заключного концерту.

Контактні телефони:
+38 /066/ 855-49-67, +38 /063/ 838- 38- 20 - Киящук Ганна Леонідівна,
+38 /066/ 417-50-32 - Деркач Ігор Володимирович

V. Фінансування фестивалю
1. Витрати на проведення фестивалю «Плеяда» несе оргкомітет.
2. Витрати на запрошення та розміщення членів жури й гостей фестивалю несе оргкомітет.
3. Витрати на командирування на фестиваль учасників несуть самі учасники або організації, що їх командирують.
4. Витрати на придбання призів для переможців фестивалю несе КЗ «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької Обласної ради.

Рубрика – «Звіт про концерт дуету «Пліч-о-пліч»
Суми
– Артем Соколов
ПРЕС-РЕЛІЗ

Подія: концерт авторської пісні авторського дуету з м. Дніпропетровськ у складі Ярослава АПРАСЮХІНА та Дениса ПАХОМОВА.

Авторський дует «Пліч-о-пліч» – це оригінальне явище в сучасній українській авторській пісні, самобутній творчий колектив. Як авторський дует хлопці ставали лауреатами та дипломантами всеукраїнських та міжнародних фестивалів – «Вагант» (м. Дніпропетровськ), «Славутич» (м. Славутич), «Пісенна мрія» (м. Одеса), «Плеяда» (м. Запоріжжя), зіграли багато сольних концертів в різних містах України. У 2010 році дует став лауреатом фестивалю «Булат» (м. Суми) та представляв Україну на фестивалі «Петербурзький акорд» (м. Санкт-Петербург).

Концерт проводиться за підтримки Української академії банківської справи. Вхід на концерт – вільний.

 

Дата і місце проведення: 7 жовтня 2011 року, м. Суми, актова зала Української академії банківської справи.

Початок 17.00

Контактна особа: Соколов Артем 8(050)152-50-07, sokolov.artyom@gmail.com

Організатори:

  • Клуб авторської пісні «БУЛАТ»;
  • Українська академія банківської справи.
  •  

Цілі:

  • популяризація української авторської пісні та підтримка талановитих авторів-виконавців України;
  • культурне збагачення та естетичне виховання молоді.
  •  

Інформаційна підтримка:

  • телеканал «Академ-ТВ».
  •  


Суми – Петро Картавий

 

Концерт дуету «Пліч-о-пліч» сподобався моїм знайомим

За останні роки представники української авторської пісні (УАП) не часто виступають перед сумчанами, тому глядачі мало обізнані з цим напрямком культури. Дніпропетровський дует «Пліч-о-пліч» один із небагатьох колективів УАП, що відвідують фестиваль АП «Булат». Пам’ятаю виступ Ярослава Апрасюхіна в 2006 році, коли на «Булаті» вперше ввели нову номінацію «Автор пісень українською мовою». Тоді здалося, що автор двомовний, а в конкурсі обрав номінацію, де простіше пройти майстерню, і виступити в концерті. Подальші зустрічі показали, що Ярослав сильніше виступає, коли відчуває плече Дениса Пахомова, з яким вони стали лауреатами кількох фестивалів АП. Чомусь у прес-релізі Артема Соколова не згадується фестиваль «Дикий мед-2009» у Сколе, де і познайомився з хлопцями.

7 жовтня 2011 року в актовій залі Української академії банківської справи дует «Пліч-о-пліч» дав 2-х годинний сольний концерт. Як вступ до пісень Ярослав читав свої вірші. Розпочали концерт «Різдвяною казкою», а друга пісня була з оригінальним початком «Я люблю всіх китайців кирпатих…». Ярослав потім пояснив причину написання пісні, коли під час навчання в університеті представники Сходу окупували туалет, куди неможливо було пробитися під час перерви. Потужно прозвучали пісні «Коли помирає поет» та «Послухайте сучі сини отруєні смаком волі…» та інші. Крім пісень, дует виконав і кілька інструментальних композицій. Дві свої пісні (про тамаду, і Сашу Токаря), російською, заспівав Денис Пахомов. Ярослав розповів, що у майбутньому дует може перерости в гурт, бо є потреба у звучанні нових інструментів. Глядачі щиро аплодували дуету за пісні. Попросив Ярослава і Дениса коротко написати про себе та вислати вірші.

 

ДніпропетровськЯрослав Апрасюхін

Пахомов Денис Сергійович

народився у 1984 році. Шахіст-першорозрядник, психолог, останнім часом працює у сфері Ай-Ті технологій. У гурті «Пліч-о-пліч» відповідає за музичну складову. Опановує мистецтво композиції і аранжування. До гітари ставиться як до підручника з геометрії. Музику вигадує, користуючись формулами, а не натхненням. У побуті дуже простий, їсть дуже мало. Полюбляє слухати джаз і пити ряжанку:)


Апрасюхін Ярослав Олександрович

народився у 1986 році. За вірою - християнин-баптист, за освітою - журналіст, за покликанням - поет. У гурті відповідає за концепцію, філософію і екзистенціалізм. Трохи співає, трохи грає. Полюбляє дорогі авто і годинники ролекс, але поки не має ні того, ні того. Хоче стати Президентом або прем’єром і змінити життя на краще.

 

деякі тексти, що пролунали на концерті в Сумах.

***
Ніщо не бадьорить, як постріл гармати.
Нічим так не грають, як грають життям.
Я знаю, що Богу потрібні солдати –
Топтати багнюку духовних ям.
Туди, де зариті у землю таланти
Шеренгами йдуть тисячі свіжих душ.
А Богу потрібні такі лейтенанти, 
Які б не тремтіли від «кроком руш».
Життя – серіал. І в одній з перших серій
Без Пастиря вівці втрачають свій шлях…
Господь обирає таких офіцерів,
Щоб вчили служити простих салаг.
Колись і мене офіцером обрали,
І я розумів, гнучи скелю спини,
Навіщо потрібні Йому генерали –
Нести на собі весь тягар війни!
І ранок, і ніч, пофарбовані сірим,
Моєму терпінню вкорочують вік..
І я разом з іншими став дезертиром
Тікати – тікав. Далеко не втік…
Закінчено бій. Ангел грюкнув дверима.
Нарешті розставлено крапки над «ї»… 
Господь зупиняється над рядовими
І плаче…
Куди ви, діти мої?…

***
Ти скажеш: мені вже набридло
Губитись в тенетах пітьми!
Повітря прикрили сатрапи,
І сморід просмолює дно.
А я відповім: світ – це світло,
Коли в ньому світимось ми.
Який ти б хотів чути запах,
Коли всюди бачиш гівно?!

Ти скажеш: напевно вже досить!
Час взяти за роги бика
І вийти нарешті з отари,
Та…страшно, побий мене грім!
А я відповім, що твій досвід
не коштує і п’ятака.
В рожевих – нехай – окулярах –
Це краще, ніж бути сліпим.

Ти скажеш: все важче і вужче
Ходити. Тож легше уплав
Долати болото і слину
Ковтати покірно, як смерд.
А я відповім: наші душі –
Обід із дванадцяти страв.
А в тебе – лиш перець із хріном
І прілий сухар на десерт.

Ти скажеш: дні сірі й тягучі.
Ні справ, ні новин, ні ідей.
Останній у черзі. Образа!
Професор не вірить словам!
А я відповім: я ще учень,
Я вчуся любити людей.
У мене завжди «вільна каса».
Підходьте. Тут раді і вам.

Квітень 2011

***
Спочатку було Слово,
І слово було – сила!
І сила була –в Слові,
І Слово було – Бог!
Тоді щоразу знову
У нетрях клекотіло,
І з перших крапель крові
Народжувався смог…

Усе, що вирувало
До сходу сонця – щезло,
Коли і це набридне –
Збудуємо Едем!
Як сили стало – мало,
Творець торкнувся пензля –
І з перших крапель світла
Народжувався день…

І викресаним скелям,
І передгір’ям – бути!
«Усе, що є – дали ми!
Чому мовчить земля?!»
Так подихом пекельним,
За образом і суттю
Із перших крапель глини
Народжувався я…

В собі носили що ви?
Всотали і відчули
Знесилені прокльони
Чи подих теплих сліз?
Спочатку було Слово,
І ми його почули.
І все життя до скону
Тепер шукаєм зміст…

Листопад 2010

***
Почути твій голос крізь постріли ліній,
Стук серця, безжальні удари-гудки…
Я прагну! Ти – спрагнеш, насправді, так сильно!
Допий же мене! Я рахую ковтки…
Ходити по склу невзаємності босим,
Щодня розтинаючи душу…І хоч
Не знаю, що далі, кажу собі: «Досить!»
Ти більше не можеш, я більше не хо…

Сплітати тебе із розірваних марев,
Незірваних квітів, нечуваних фраз…
І навіть коли насуваються хмари,
Я в кожній із них бачу часточку нас.
Не скинувши купу своєї провини,
Гортатиму знов за добою добу…
Але це ж не справді. Це – наполовину.
Ти більше не можеш, я більше – не бу…

Вгадати твоє недомислене слово,
Пірнути у небо – хто міг би? Дарма!
Я знаю! Я можу, як…змій паперовий.
Та вітер скінчився, і змія нема.
А я – ніби в школі, за партою, крайній.
Закривши підручник, про себе молю:
«Якщо це урок – хай він буде останній!»
Ти більше не можеш, я більше не лю….

Лютий 2011

***
Тут дерева – сторічні дуби,
І будинки – з картини Пікассо,
Я за те ці місця полюбив,
Що у них не сучасні прикраси,

Що подерті корони дахів
Тут століття тримались незмінно,
Серед цих посивілих снігів
Я знайшов тебе раз і загинув…

Вщухли оплески після промов
І незіграна пісня в мінорі…
Певно, так і знаходять любов –
Перехрестя двох доль і історій

Ми на ньому залишили слід,
І відкрилась оголена правда.
Ти вчорашній дала мені світ…
Чим віддячу? Подивимось завтра…

Листопад 2008

 

Дніпропетровськ – блог Ярослава Апрасюхіна 

http://samovidec.livejournal.com/59673.html#comments

Приехали из Сум, где сыграли концерт в прекрасном зале и с прекрасным звуком. Из приятного - отношение к нам организатора Артема Соколова. К мероприятию была подтянута вся возможная пресса, нас целый день катали по городу на машине и кормили на «убой». Конец дня был несколько смазан тем, что я переел и мучился с больным желудком)) Немного удивил средний возраст посетителей концерта - до 50 и старше. обычно к нам приходят наши ровесники или студенты:) хотелось бы фоток, но пока не знаю, у кого из сумчан их спросить)


а еще я понял, как важно, когда задействован административный ресурс. дела делаются быстро и со вкусом))

 

Прогулянка додому після власного концерту з обов'язковим «А в чем смысл жизни?» опівночі біля під'їзду, виявилася ледь не цікавішою за сам концерт. Резюме наступне: я сумний, сонний і нічим незадоволений. А тому...

 

Пишу щоденник кров’ю своїх струн,

Я з тих, хто пише рідко і недбало.

І краплі, що між літерами впали,

Уже нічим повіки не зітру…

 

Мої слова – не мед, а, швидше, сіль,

Що рани роз’їдає до нестями.

У них – сумний фінал старої драми,

А не хмільне видовище весіль.

 

І розділові знаки – з роду в рід -

Самі тире, три крапки і пунктири, -

Наточені гостріше від сокири

Щодня шматують записи старі.

 

І вкотре смислу падають – крихти.

За кожним словом – схрещувати шаблю

Мені набридло! І я крапку ставлю!

Яке мистецтво – вчасно геть піти!

 

Я дописав. Немає вороття.

Наприкінці у аркуша на тілі

Лишилися клітини – чорно-білі –

Як будь-яке дописане життя…

 

Березень 2009

 

СумиСоня Кравченко (сайт Сумиінфо)

В Сумах в актовом зале Украинской академии банковского дела прошел концерт авторской песни дуэта «Пліч-о-пліч» из Днепропетровска в составе Ярослава АПРАСЮХИНА и Дениса ПАХОМОВА. Организаторами концерта выступили клуб авторской песни «БУЛАТ» и Украинская академия банковского дела.

Сумчанам, любителям авторской песни, дуэт хорошо знаком. В 2010 году он стал лауреатом фестиваля «Булат». Самобытный творческий коллектив влюбляет в себя с первых аккордов, с первых слов своих стихов. Себя они называют попсовым коллективом. Да, то, что они делают, не назовешь бардовской песней в ортодоксальном понимании этого направления, но это и не попса.

Ребята взялись за непростую задачу – заполнить пустующую нишу песенной украиноязычной поэзии. В их стихах есть место философским размышлениям, лирическим отступлениям, юмору, иронии. Их слушатель – человек с определенным багажом знаний, жизненного опыта, интересующийся современной культурой во всех ее проявлениях.

«Пліч-о-пліч» - это оригинальное явление в современной украинской авторской песне. Нынешнее молодое поколение взращивается на песнях, не отягощенных смысловой нагрузкой, эти же ребята наоборот, стараются в каждой песне заставить зрителя думать, сопереживать, плакать или смеяться, но в любом случае, не оставаться равнодушными. И им это удается. Ребята идут не простым путем к зрителю. Сегодня жанр авторской песни не очень-то востребован, но те, кто приходит на такие концерты не скрывают, что идут за позитивными эмоциями и ощущениями, которые может дать только концерт, в котором есть душевная составляющая, живое общение.

Концерт дуэта выстроен как разговор со зрителем. Каждой песне предшествует стихотворение, которое исполняет роль эпиграфа к песне. Авторы также рассказывают о том, что их вдохновило на написание стихов. Звучит много гитарной музыки, причем разножанровой: рок, фолк, танго, фламенко. Журналист по образованию Ярослав и психолог Денис познакомились в клубе авторской песни и через некоторое время решили создать дуэт и уже три года успешно выступают в Украине и за ее пределами. Ярослав пишет стихи, немногословный Денис – музыку. Определить, что первично в их концертах музыка или стихи – непросто. И то, и то качественно и гармонично дополняет друг друга.

Как авторский дуэт ребята становились лауреатами и дипломантами всеукраинских и международных фестивалей: «Вагант» (г. Днепропетровск), «Славутич» (г. Славутич), «Песенная мечта» (г. Одесса), «Плеяда» (г. Запорожье), сыграли много сольных концертов в разных городах Украины и представляли страну на фестивале «Петербургский аккорд» (г. Санкт-Петербург.

Зрители отблагодарили исполнителей аплодисментами, а на память о Сумах артистам были вручены книги «Вулицями старого міста».

 

Рубрика – «ЗМІ про мистецькі події»

 

Я хочу, щоб збулись слова пісень…

http://ivasyuk.org.ua/news.php?lang=uk

Ще маленьким п’ятирічним скрипалем Володя (Івасюкупорядник) зрозумів, що без музики не зможе… Згодом вважав: «Будь-який музикант, хай навіть виконує і не свої твори, в потенціалі вже є композитор, безпосередній співавтор того твору, який він грає. Бо якщо вкладати свою душу в готову мелодію — вона набуває ледве вловимих відтінків індивідуальності музиканта. І перестає бути твором автора. Так сталося й зі мною. Я довго був «співавтором», а одного разу сів і написав свою мелодію. Вийшла пісня». Перша пісня — «Колискова» на слова найріднішої людини — батька.

«Колискова»
1964
вірш: Михайло Івасюк

Ти спи, любий сину, в щасливому сні,
Довкола нас тиша і місяць в вікні.
Торкається шибок лиш сяєво зір,
Шумить десь далеко смарагдовий бір.

А…

Й від озера лине поклін комиша…
Тебе покриває мій зір і душа.
Хай ніч, любий сину, снує срібний шовк.
Ти спи — на сторожі безмежна любов.

«Пісню давно порівнюю з птахом. Гадаю, це дуже вдале порівняння. Одне крило — музика. Друге поезія. Безкрилий птах — безкрила пісня. Звичайно, ніхто не зарахований від невдач. Але якщо послабити вимоги, хай навіть до одного із складових — до музики чи до віршів — це означає завідомо стати на шлях ремісництва» — так Володимир Івасюк зауважував щодо створення ним пісень.

13 вересня 2011 року, у меморіальному музеї Володимира Івасюка відбулося відкриття виставки «Я хочу, щоб збулись слова пісень», де показано усю кропітку співпрацю композитора з поетами. Присутні — співавтори композитора Володимир Вознюк та Василь Бабух, письменники Василь Васкан, Мірча Лютик, викладачі, працівники бібліотек, журналісти радіо та телебачення змогли ще раз доторкнутися до скарбниці пісень Володимира Івасюка. У домі, де завжди живе пісня, сьогодні звучали популярні пісні Володимира Івасюка «У долі своя весна», «Пісня буде поміж нас», «Водограй», «Червона рута» у виконанні палких шанувальників творчості мистця Світлани Кобевко-Юрченко, Валентини Чолкан та дуету у складі Олега Чурука (скрипка) та Віталія Радиша (гітара). Їм підспівували усі присутні. Тому, що саме 13 вересня, 41 рік тому вперше з Театральної площі Чернівців злетіли пісні Володимира Івасюка «Червона рута» та «Водограй».

Композитор не був ремісником і вимогливо ставився до своїх співавторів — Володимира Вознюка, Романа Кудлика, Богдана Стельмаха, Богдана Гури, Василя Бабуха, Володимира Кудрявцева, Юрія Рибчинського, Володимира Соловйова, Андрія Дементьєва, Анатолія Драгомирецького, Дмитра Луценка, Олеся Гончара, Степана Пушика, Iгоря Лазаревського, Володимира Лучука, Михайла Ткача та Дмитра Павличка.

На виставці «Я хочу, щоб збулись слова пісень…» можна побачити, як творилися пісні, рукописи, ноти, листування композитора з поетами. Зможете доторкнутися до минулого за допомогою архівних матеріалів.

Старший друг Володі, його співавтор, Ростислав Братунь згадував, що Володя працював дуже активно, мелодії набігали одна на одну, «розривали» його увагу. Іноді ледве встигав занотовувати мотив, остаточна кристалізація музичного образу потребувала зусиль і часу.

У молодості немає ні законів, ні штампів. Музика Володимира Івасюка завжди буде молодою і чистою, впевненою, світлою і радісною, такою, яким був її творець-композитор, молодий, завжди молодий Володимир Івасюк. Володя хотів, щоб його пісні були здатні злітати з нотних рядків. Вони злетіли так, що їм вдалося осягнути земну кулю.

 

Щиро дякую за вичитку бюлетеня  Тетяні Бовт