Новини одним рядком:
9 січня – різдвяний концерт гурту «Божичі» у Колонному залі імені М.Лисенка Національної філармонії України
10 січня – концерт інтуїтивної музики Яна Бедермана (Москва) у Сумській муніципальній галереї
11 січня – презентація альманаху молодих літераторів Сумщини «Орфей-2011» у Сумському прес-клубі
13 січня – МО «Остання Барикада» влаштовує шостий щорічний «Зірковий Вертеп» у Києві, вул.Дегтярівська, 13
13 січня – відкриття виставки Олега Тістола у Сумській муніципальній галереї
14 січня – презентація проекту«Різдвяна поезія в метро» у Харківському літературному музеї
18 січня – концерт в КАП «Арсенал», пам’яті колишніх керівників клубу Довлета Келова і Олександра Короля  
1 9 січня – Йорданські вечорниці гурту «ТаРУТА» в «Music Hall “Underground”»  пр. Московський, 13-В (метро «Петрівка»)
22 січня – вечір пам’яті Сергія Каплана у Сумській обласній бібліотеці
23 січня – концерт Олега Сухарєва, Слов‘янськ (Донецька обл..)
23 січня – день народження поета Григорія Чубая
24 січня –  концерт Олега Сухарєва, Краматорськ (Донецька обл.)
25 січня – день народження актора і барда Володимира Висоцького
25 січня – концерт Олега Сухарєва, Дружківка (поч. о 18,00) та Костянтинівка (поч. о 21,00) (Донецька обл.)
26 січня – концерт Олега Сухарєва, Донецьк, клуб «Ганджубас» (бул. Шевченко3)
27 січня – концерт Олександри Скорук у Фонді сприяння розвитку мистецтв, Київ, вул. Фролівська, 1/6
27 січня – концерт Олега Сухарєва, Артемівськ (Донецька обл.)
28 січня – концерт Олега Сухарєва, Дніпропетровськ, Культурний центр «Арт-Вертеп», вул.Червона, 11
5 лютого – спектакль-концерт театру поезії і пісні пам’яті В Висоцького «ИНОХОДЕЦ» у Київській консерваторії



Повідомлення  від бардів та прихильників авторської пісні та поезії
Листи присилайте на Email: p_karta@ukr.net,  p_karta@mail.ru

Володимир-Волинський – Сергій Шишкін

А це мій новорічний кліп-привітання ) http://sergiy-shyshkin.livejournal.com/502675.html


Харків – сайт клубу пісенної поезії ім.Ю.Візбора
http://www.vizborclub.com/vizborclub/news.php

Дорогие Харьковчане и жители других городов Украины!
Один из ведущих харьковских бардов Алексей Пугачев нуждается в помощи. Ему предстоит дорогостоящая операция (40000 грн). Просьба ко всем кто может помочь в беде Алексею, перечислить любую сумму на указанный ниже счет.
Счет в Приватбанке: 5577212912372011 Деденёва Елена Борисовна (жена Алексея)

P.S. від упорядника. Прошу КАП «Булат» організувати збір коштів у Сумах для Олексія Пугачова, бо він один із переможців 1-го фестивалю «Булат» у 1989 році. Тоді Олексій привіз і членів дитячого клубу АП «Ля-мінор», які виступали в конкурсі, а гурт клубу став лауреатом фестивалю.


Київ – Валерій Гладунець

«Божичі» вкотре запрошують на свій Різдвяний концерт, який цього разу відбудеться у Колонному залі імені М.Лисенка Національної філармонії України. Концерт, який розпочнеться 9 січня о 19.00, складатиметься з двох відділень, в яких «Божичі» познайомлять слухача із народною музикою Лівобережної України. Перше відділення буде присв’ячене традиційній музиці зимових свят – пролунають колядки, щедрівки, а також улюблені «Божичами» псальми. Друге відділення буде складатися із протяжних та жартівливих пісень.
В антракті слухачі зможуть розім’ятися та вивчити декілька сільських народних танців під супровід троїстих музик.

«Божичі» - добре знаний київський фольклорний ансамбль. Створився 7 січня 1999 року. Всі учасники колективу – фольклористи, випускники Національної музичної академії України та Київського національного університету культури та мистецтв.
Репертуар колективу записаний його учасниками власноручно у численних фольклорних експедиціях.
Колектив має в доробку 6 аудіодисків та 1 відеопосібник із сільських народних танців.
З 2009 року «Божичі» розпочали соціальну кампанію «Почуй голос предків!», яка складається з щорічної рекламної кампанії у київському метрополітені та популяризаторських концертів колективу у Києві та інших містах України.

Харків – літературний музей

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ «ПОЕЗІЯ В МЕТРО»
Наприкінці грудня 2011 року у вагонах поїздів Харківського метрополітену з’явилися афіші з віршами українських поетів та інформацією про Харківський літературний музей. Відтак кожен пасажир підземки у святкові дні отримав змогу прочитати різдвяні поезії Богдана-Ігоря Антонича, Богдана Лепкого, Ліни Костенко, Василя Герасим’юка та дізнатися про виставку «Різдвяне диво». Ініціаторами проекту «Поезія в метро» були співробітники Літмузею, а його практична реалізація стала можливою за підтримки Департаменту культури Харківської міськради.
14 січня 2012 року в Літературному музеї відбудеться презентація проекту, зокрема його першої частини – «Різдвяна поезія в метро». Харківські поети читатимуть вірші новорічної, різдвяної та просто зимової тематики. «Різдвяне  диво» об’єднає цікавих і різних авторів: Анатолія Перерву й Сергія Жадана, Віктора Бойка й Олену Рибку, Ростислава Мельникова й Сашка Середу, Ірину Євсу й Анастасію Афанасьєву, Олександру Ковальову та Катерину Каруник, Володимира Верховеня та Ігоря Зарудка, Валерію Осипову та Сергія Рожка, Люцину Хворост, Євгена Журера та Іллю Ріссенберга.
Планується також обговорення творчих перспектив, адже наразі готові до втілення проекти «Поезія про кохання в метро» (до Дня святого Валентина) та «Великодня поезія в метро».
Чекаємо на вас 14 січня, у суботу, о 15 годині в Харківському літературному музеї за адресою: вул. Фрунзе, 6 (ст. м. «Пушкінська» або «Архітектора Бекетова»). Вхідний квиток до музею 11 грн (для школярів та студентів 6 грн).

Київ – Євген Романенко
Йорданські вечорниці переходять в Underground!

Музично-обрядове дійство, яким на свято Хрещення Господнього, 19 січня, гурт «ТаРУТА» традиційно закривав колядницький сезон, переходить в Underground. Втім, про підпілля та репресії проти колядників, слава Богу, не йдеться! Мова йде про однойменний столичний “Music Hall “Underground”, де на Водохреща 2012 року й пройдуть «Йорданські вечорниці».
Зміну локації Водохрещенської імпрези з Культурно-мистецького центру Могилянки на комерційний Music Hall на Петрівці керманич етно-рок боївки «ТаРУТА» Євген Їжак пояснює так: «Вечорниці у Києво-Могилянській академії завжди супроводжувалися дружньою атмосферою й були насичені автентичністю. Цьогоріч зміна локації – це необхідність розширити простір нашого спілкування, адже колядувати, ми переконані, варто й у таких закладах, де цієї традиції ще не було. Відтак 2012 року до нашої ініціативи долучилися хлопці з «Молодого Народного Руху», які мають власний досвід проведення етно-вечірок у Києві. На їхньому рахунку вже добрий десяток музично-обрядових забав у етнічному стилі, з успіхом проведених саме в “Music Hall “Underground”».
Об’єднані зусилля двох організаторів для відвідувачів нинішніх Йорданських вечорниць означають вдвічі більше якісної української музики та драйву в стилі «ЕТНО»! Власне, якісним етно-роком та етно-джазом порадують своїх шанувальників хлопці та дівчата з гурту «ТаРУТА». Справжній етно-ф’южн і етно-хаос обіцяють показати «Фолькнери». Запальне етно-диско продемонструє DJ Djuis (Ярослав Джусь). Індустрію моди, тобто етно-фешн, представлятиме житомирський майстер ексклюзивного взуття з конопель Олег Земнухов. А традиційно-обрядову частину свята візьме на себе одна з найвідоміших вітчизняних етно-ватаг – «Гуртоправці».
Ще однією приємною несподіванкою для гостей Йорданських вечорниць буде повна заборона паління у приміщенні та 50%-а платня за вхід для людей у вишиванках. Тобто, люди, які прийдуть 19 січня на 19-у годину в “Music Hall “Underground” за адресою проспект Московський, 13-В (метро Петрівка), дотримуючись дрес-коду, заплатять за вхід лише 25 гривень!     

Севастополь – сайт http://www.sevbardafisha.narod.ru/

Фестиваль в Ялте
БАРДОВСКИЙ ПРАЗДНИК НА РОЖДЕСТВО

С 6 по 8 января в Ялтинском Центре культуры прошел Фестиваль авторской песни памяти ялтинского горноспасателя Артура Григоряна.

Свой рождественский фестиваль, проходивший в Южной Ривьере, приверженцы авторской песни называют еще «Зимней Ялтой». Как и «Осенняя Ялта», которая традиционно проходит в октябре, «Зимняя…» от многих подобного рода бардтусовок отличается доступностью и демократичностью. К фестивальному микрофону допускается практически любой желающий. Что и было на нынешнее Рождество. В «Зимней Ялте-2012» приняли участие более 60 авторов и исполнителей из Одессы, Киева, Днепропетровска, Луганска, Севастополя, Запорожья и других городов Украины.
Помимо концертов, насыщенных выступлениями "гостей" фестиваля, «Зимняя Ялта» включала в себя и конкурсную программу. Требовательное и бескомпромиссное жюри под председательством поэта Павла Гребенюка Гран-при фестиваля присудило трио «Неслыханная Прибыль» (г.Запорожье: Татьяна Прибыль, Николай Исаев и Сергей Игнатьев). Лучшими «полными авторами» признаны Евгений Лабунский (г.Одесса) и Михаил Квасов (г.Луганск). В номинации «лучшая поэзия» доминировала Лина Федорченко (г.Киев). Лучшую музыку к авторской песне представили Андрей Прудников (г.Аскания-Нова) и Татьяна Домиловская (г.Киев). Лучшими в номинации «исполнительское мастерство» признаны Татьяна Шевченко (г.Одесса), Елена Пономаренко (г.Запорожье), Ольга Воротынцева, Яна и Наталья Гершаник (г.Днепропетровск).
Традиционно в рамках фестиваля памяти А.Григоряна состоялись «Рождественские встречи» в Доме-музее А.П.Чехова (координатор – поэт Лев Болдов) в виде концерта нескольких бардов и поэтов. Город Севастополь на «Рождественских встречах» представил Владимир Губанов.
Все свободное от выступлений время барды провели в безмятежных прогулках по улицам и набережной Ялты (благо тому способствовала прекрасная погода), или в номерах «Дома учителя» (благо тому способствовало обилие продуктов питания и всевозможных напитков в местных гастрономах).


Сумська муніципальна галерея запрошує на:
відкриття виставки Олега Тістола
(м.Київ) Живопис
«Архів»
13.01.2012 о 17-00

Концерт интуитивной музыки Ян Бедерман (Москва)
10.01.2012 в 19-00
Интуитивная музыка - это новое творческое явление, создатели которого не стремятся дать ему определение, привязываясь к уже известному и сравнивая с уже существующим.
 Весь мир вокруг нас вибрирует, каждое тело обладает собственной частотой колебаний. Звук наделен огромной властью: он способен изменять молекулярную структуру, создавать новые формы. Используя этот феномен, можно воздействовать на любые предметы и явления, доводя их до совершенства. То есть творить чудеса.
 Ян Бедерман увлеченно исследует чудотворную силу звука, пребывая в творческом потоке и расширяя горизонты своего восприятия.
 Все, что исполняет музыкант, никогда не репетируется и не повторяется. Ведь солнце всходит без репетиций. Есть просто великий закон Гармонии и все происходит согласно ему.

Сольний концерт Олега Сухарєва, м.Київ
21.01.2012 о 18-00

Стилістично творчість Олега Сухарєва можна визначити як  українську авторську пісню, бард-рок, український акустичний рок, фольк .
        В Сумах Олег виступає вже вп‘яте. В 2001 та 2002 роках він був одним з переможців фестивалю авторської пісні «Українська хвиля». В 2010 разом із своїм гуртом «Самі Свої» брав участь у концерті, що був присвячений святкуванню річниці «Студентської революції на траві 2004 року». Ну і минулого року в рамках свого сольного акустичного туру Олег Сухарєв виступав в Муніципальній галереї СМуГа.


Київ – Олег Сухарєв

З Новим роком вас! З Різдвом Христовим!
18 січня концертом в Полтаві стартує зимовий акустичний сольний тур Олега Сухарєва – автора-виконавця власних пісень, поета, лідера київського рок-гурту «Самі Свої».
Минулого року відбувся перший такий тур, протягом якого було дано 17 концертів в 16 містах України. Цього року планується відвідати близько 20 міст, а також дати концерт в столиці сусідньої Молдови - Кишиневі
Стилістично творчість Олега Сухарєва можна визначити як  українську авторську пісню, бард-рок, український акустичний рок, фольк та панк.
Особливістю цьогорічного туру буде те, що в деяких містах концертна програма буде поєднувати в собі акустичний виступ Олега Сухарєва та електрику рок-гурту «Самі Свої», музиканти якого приєднаються до свого автора. Цього року минає 15 років від дня заснування рок-гурту «Самі Свої». Тому таке поєднання має на меті показати також і надбання колективу, та ближче познайомити слухачів саме з творчістю гурту .

Календар виступів:
18 січня, Полтава, пивниця «Сто доріг» (вул..Парижської Комуни 18), поч. о 19.30. Вхід-30грн (з клубною карткою та студентським квитком -25грн)
21 січня, Суми, муніципальна галерея СМУГА (вул..Соборна 27), поч.о 18.00 Вхід-30грн
22 січня, Харків, арт-кафе «Агата», вул. Революції, 11 метро Архитектора Бекєтова (за обласною студ. Поліклінікою по вул.Дарвіна направо вниз 150 м). Поч. о 19.30. Вхід 30грн
23 січня – Слов‘янськ (Донецька обл..)
24 січня - Краматорськ (Донецька обл.)
25 січня – Дружківка (поч. о 18,00) та Костянтинівка (поч. о 21,00) (Донецька обл.)
26 січня - Донецьк, клуб Ганджубас (бул. Шевченко3), поч. о 20.00 Вхід 30 грн
27 січня – Артемівськ (Донецька обл.)
28 січня - Дніпропетровськ , Культурний центр «Арт-Вертеп», вул.Червона, 11.поч.о 19.00 вартість квитка 30 грн.
29 січня - Кривий Ріг
31 січня – Миколаїв
2 лютого – Кишинів, Молдова, клуб «Шамбала»
3 лютого – Іллічівськ
4 лютого - Білгород-Дністровький (Одеська обл.) Таверна МонКастро. РАЗОМ З ГУРТОМ САМІ СВОЇ!!!!
5 лютого- Одеса,- клуб «Дикий Z» (вул.Преображенська, 66), поч.. о 20.00. Вхід-30грн. РАЗОМ З ГУРТОМ САМІ СВОЇ!!!!
11 лютого - Камянець-Подільський (Хмельницька обл.) клуб «Адреналін», вул.Північна, поч о 19.00. Вхід 30грн. РАЗОМ З ГУРТОМ САМІ СВОЇ!!!!
15 лютого – Чернівці
18 лютого – Бурштин (Івано-Франківська обл..)
21 лютого - Львів, Дзиґа
24 лютого- Київ, UNDERGROUND Music Hall, Московский проспект, 13-В Поч. о 20.00 Вхід 35 грн. РАЗОМ З ГУРТОМ САМІ СВОЇ!!!!
25 лютого- Біла Церква Стара Пошта, Поч о 19.00 РАЗОМ З ГУРТОМ САМІ СВОЇ!!!!

Більш детальну інформацію про перебіг туру та про місця і час початку концертів дивіться на сторінці акустик-туру Олег Сухарєва  http://vkontakte.ru/event33480296
http://community.livejournal.com/samisvoji/  - ЖЖ рок-гурту «Самі Свої»
www.samisvoji.domivka.net – сайт рок-гурту «Самі Свої»
www.osuharev.narod.ru  - особистий сайт  Олега Сухарєва
http://vkontakte.ru/club4011987 - спільнота рок-гурту «Самі Свої» та на сайтах інформаційних партнерів акустик-туру-2012
Молоде радіо www.molode.com.ua та Арт-Вертеп www.artvertep.com

Київ – розсилка сайту http://www.festivali.org.ua/

Умер Виталий Калашников: http://festivali.org.ua/memory/kalashnikov.php

27 января в рамках проекта Александра Вороха «Здесь и сейчас» - АЛЕКСАНДРА СКОРУК с творческой программой «В моем столетии». Прозвучат песни под гитару и рояль. Концерт состоится в Галерее Фонда содействия развитию искусств (ул. Фроловская, 1/6, м. Контрактовая пл.). Начало – 19:00. Вход 30 грн. для тех, кто забронирует билеты заранее по тел. 050 415-10-57 или e-mail:vorokh@ukr.net. Для остальных вход 35 грн.
Вы можете прослушать записи Александры http://www.festivali.org.ua/frm/index.php?t=1884

Запоріжжя – Олена Алексєєва

С радостью сообщаю, что странички по последним детско-юношеским фестивалям «Солнечный зайчик» и «Зеленая карета» на сайте нашего театра готовы. Смотрите раздел «Новости». Можно ознакомиться с материалами прессы, отзывами участников, фото и видеоматериалами (записи телепередач). Если возникнет желание что-то опубликовать в бюллетене - будем рады!
Кроме того, настоятельно рекомендую заглянуть на страничку «Гастрольный тур Юрия Цендровского». Наш театр всячески старается пропагандировать его творчество и, по мере сил, содействовать организации его концертов по Украине.
Поддержите! Елена Алексеева
www.theatre-ap.cc.ua

Інформація з головної сторінки сайту – упорядник

Театр поэтической песни
Под управлением Елены Алексеевой
Театр был создан в декабре 1998г. из лучших выпускников разных лет Студии авторской песни при Запорожском госуниверситете. В репертуаре театра - преимущественно классика авторской песни. Изюминка исполнения - сопровождение камерного оркестра в оригинальной аранжировке. Театр работает на стыке жанров - песня и театр органично сосуществуют как в рамках концертных программ, так  и в собственно театральных постановках.
Художественный руководитель - Алексеева Елена Ивановна.
Справка:
Алексеева Е.И. – выпускница Высшей школы деятелей сценического искусства при Российской академии театрального искусства (ГИТИС).
С 1993г. по сей день – руководитель (и создатель) Студии авторской песни ЗГУ (сейчас ЗНУ), где впервые в Украине к обучению исполнительскому мастерству в авторской песне были системно применены театральные дисциплины (актёрское мастерство, сценречь, сцендвижение. Развитие концепции об авторской песне, как театра одного актёра, где партнёром является зритель (термин Ю.Лореса)
С 2000г. – Елена Алексеева – член Национального союза театральных деятелей Украины.
 Большинство актёров имеют профессиональное театральное образование, являются лауреатами различных фестивалей авторской песни. За это время были осуществлены около десяти театральных постановок. Некоторые из них отмечены престижными театральными наградами.
В последнее время Театр сконцентрировал свои усилия на создании концертных программ в сопровождении камерного оркестра: скрипичная группа, флейта, кларнет, фагот, аккордеон, контрабас. В большинстве случаев используются оригинальные аранжировки и оркестровые компиляции (Жан Селезенев).

Інформація з розділу «Новости» сайту – упорядник

Наши на фестивале «Зелёная Карета»
http://www.theatre-ap.cc.ua/News08_zk1.html

От «Солнечного зайчика» до «Зелёной кареты»

           21-23 октября 2011 года Запорожский ГДДиЮТ принимал участников III Всеукраинского детско-юношеского фестиваля-матерской авторской песни «Солнечный зайчик». Фестиваль собрал около 60 человек из Запорожья, Харькова, Сум, Кролевца, Северодонецка, Славянска, Умани, Владимира-Волынского, Горловки, Киева и Москвы. Занятия с участниками от 6 до 21 года вели квалифицированные педагоги.
            С прошлого года фестиваль «Солнечный зайчик» является представителем Украины на Международном детско-юношеском фестивале авторской песни «Зелёная карета», который проходит в Москве при содействии Министерства культуры и Общественной палаты Российской федерации. Фестиваль прошёл с 3 по 7 ноября 2011г.
Рассказывает Елена Алексеева, художественный руководитель Театра поэтической песни, художественный руководитель Всеукраинского детско-юношеского фестиваля-мастерской авторской песни «Солнечный зайчик», глава украинской делегации на Международный детско-юношеский фестиваль авторской песни «Зелёная карета»:
— В этом году фестиваль был посвящён 50-летию первого полёта человека в космос. Генеральным партнёром выступило Российское космическое агентство. О высочайшем уровне фестиваля свидетельствует далеко не полный перечень его учредителей и организаторов, в числе которых Государственный институт искусствознания, Российская академия образования, Российский институт культурологии, Институт психолого-педагогических проблем детства и другие. Сопредседателями Попечительского совета фестиваля являются Секретарь Общественной палаты, академик Российской академии наук Е.П.Велихов и автор-исполнитель, профессор, доктор геолого-минералогических наук А.М.Городницкий. Главное мероприятие фестиваля - Гала-концерт, транслируемый в Интернете в режиме On-Line, участники которого отбираются при помощи интернет-голосования. Для участия в нём оргкомитет II фестиваля «Солнечный зайчик» рекомендовал запорожцев 13-летнего автора Ольгу Чикалову (педагог Анна Гайдук) и участников кружка авторской песни ГДДиЮТ 8-летнего Михаила Равича и 18-летнюю Анну Мельникову (педагог Елена Алексеева). Наши ребята успешно прошли интернет-отбор и получили приглашение в Москву от председателя оргкомитета фестиваля, Народного артиста России Олега Митяева. Фестиваль проходил с 3-го по 7 ноября в Московском областном учебном центре «Нахабино». На фестиваль были приглашены участники из 6-ти стран: Россия, Украина, Беларусь, Казахстан, Королевство Швеция, Словения. Возраст участников – от 9-ти до 18 лет. Наш 8-летний Миша Равич попал в число особо одарённых детей в порядке исключения.
            Программа фестиваля была насыщенной и разнообразной. Круглый стол «Педагогика авторской песни», прошёл при поддержке российской «Учительской газеты» и журнала «Художественная культура». Творческими мастерскими руководили известные авторы-исполнители Борис Кинер, Андрей Козловский, Владимир Щукин. Участники фестиваля смогли ознакомиться с видеоматериалами по авторской песне, принять участие в многочисленных концертах, побывать на обзорной экскурсии по Москве. Интересно прошёл праздник интернациональной дружбы, посвящённый 70-летию битвы под Москвой, на котором в том числе были исполнены песни на национальных языках.
            Но, конечно, основным событием стал Гала-концерт, трансляцию и повторы которого смогли посмотреть, без преувеличения, тысячи интернет-пользователей. Запорожцы с честью представили детскую украинскую авторскую песню. Уровень наших ребят вызвал восторги многих  знатоков и специалистов. Один из ведущих творческих мастерских, профессиональный актёр Борис Кинер, впечатлившись достижениями запорожской педагогической школы, сделал поистине «царский подарок» Мише Равичу: подарил специальную детскую гитару с кофром и комплектом струн.
Огромный интерес зрителей вызвали выступления космонавтов, Героя России, лётчика-космонавта Сергея Трещёва  и космонавта-испытателя Сергея Рязанского. Оказалось, что на орбитальной станции в космосе постоянно находится гитара, и даже иностранные космонавты с удовольствием приобщаются к исполнению наших авторских песен. А со сцены звучали «фирменные» «космонавтские» песни про невесомость и прощание перед стартом. Все участники фестиваля получили памятные призы от Российского Центра космической подготовки.
В финале классик авторской песни Александр Суханов исполнил вместе с участниками фестиваля песню «Зелёная карета», давшую название фестивалю.
            В составе украинской делегации Москву посетила представитель Украинского государственного Центра внешкольного образования МОН М.В.Радченко. Вместе с ней представители Оргкомитета фестиваля обговорили вопросы подготовки и проведения весной будущего года Международной конференции по вопросам детской авторской песни на базе Российской академии образования.

Київ – клуб АП «Фієста»

5 февраля 2012 года в 19:00 в Консерватории состоится новый спектакль-концерт Киевского театра поэзии и песни им.В.Высоцкого «ИНОХОДЕЦ», посвященный памяти Великого барда.
Вы получите уникальную возможность услышать ваши любимые песни Высоцкого в великолепном исполнении профессиональных актеров, таких как Сергей Джигурда, Игорь Славинский, Борис Георгиевский, Тимур Бобровский и Серафима Горелова, в сопровождении музыкантов – виртуозов под руководством Бориса Бельского.
Билеты на спектакль (100-300 грн.) и всю информацию можно получить по тел. (044) 331-23-64 и на сайте организатора:
www.fiesta-club.net


Суми – Юрій Ош (Геннадій Костенко)

Біси

У нас є Бог. Та є у нас і біс,
а в нього є і бісенята.
Ворожий вітер їх до нас заніс…
І Україна вже розп’ята.
А щоб загнати зовсім у пітьму,
клюють мою Вітчизну милу.
Вона мов кістка в горлі їм, тому
свербить звести її в могилу…
Отож порада є, якої зміст:
урятувати щоб державу,
тих бісів треба викинуть за хвіст.
Та хто б за цю узявся справу?

Рубрика  «Презентація книги»

«Орфей», або Десять років потому

Завершився десятий, ювілейний, обласний конкурс для творчої молоді «Орфей», задуманий нами у далекому вже 2001 році на пошану 10-річчя Української Незалежності. Перечитано і переслухано сотні віршів і десятки оповідань. Молоді очі, обличчя, голоси. Цього року, як і десять попередніх, було з чого вибирати. І головний результат – це не тільки книжка, яка перед вами, а й формування сумської україномовної літературної школи, рівень якої росте, а голос міцнішає.
Отже, десять років сплило, час підбивати підсумки. Що ми мали перед тим? На моє суб’єктивне враження – літературні присмерки кінця тисячоліття. «Шалені дев’яності» катком проїхались по десятках і сотнях творчих поривань. Панували хаос і занепад, які не те, щоб закінчились разом із тисячоліттям, швидше – до них призвичаїлись, у тому числі молодь, яка вийшла на світло і «знахабніла» настільки, що звернулась до влади за підтримкою. І як не дивно, отримала її. Саме завдяки управлінню у справах молоді та спорту облдержадміністрації творча юнь Сумщини отримала можливість побачити свої вірші у друкованій книзі, а не в стінгазеті, як це було на початку, чи в нетрях інету, як це практикується нині.
Поштовхом до цього стала поява на моєму життєвому шляху літературної студії «Орфей» і її тодішнього керівника Миколи Олександровича Лазарка. За його ініціативи у 1999 році була випущена до ювілею Сумського педагогічного університету збірочка віршів студентів та випускників під назвою «Орфей». Саме це видання легітимізувало добряче призабуту назву та й сам факт існування літстудії, яка веде свій початок ще від 50-х років. На той час Микола Олександрович прийняв рішення відійти від світського життя і присвятити себе церковним справам, чим, власне, й був викликаний факт мого запрошення до справи, яка стала моєю невід’ємною частиною – принаймні на ці десять років.
З 2001 року «Орфей» оформився як громадська організація, яка почала реалізовувати мистецькі проекти різного рівня й спрямованості, але основним і багаторічним проектом став обласний літературний конкурс, через сито якого пройшли сотні молодих талантів, вийшло десять літературних альманахів «Орфей», де надрукувались більше сотні молодих поетів і прозаїків. Спеціально я не рахував, та й кількісні показники тут не головне, значно важливішим для мене стало повідомлення про те, що в одній сільській школі учні робили ксерокопії з нашого альманаху, щоб усі змогли прочитати вірші, які припали до душі.
Ще один важливий аспект: попри те, що далеко не всі, хто приходив на «Орфей» чи друкувався у наших виданнях, залишаються в літературі, – у всіх, хто пройшов через «Орфей», переконаний, мистецтво залишається в них всередині. А це робить і їх, і світ навколо них світлішим та одухотворенішим.
Яким буде наступне десятиліття «Орфея»? Будуть тривати вже започатковані проекти чи з’являться нові (як наприклад, реалізований нами вже цього року І Сумський фестиваль поезії «Ми-Суми»)? Час покаже. Головне – процес розвитку нової сумської літератури триває, і «орфеївський» внесок до нього є вагомим і значимим.

Керівник проекту, голова оргкомітету обласного літературного
конкурсу «Орфей-2011», кандидат філологічних наук,
заслужений працівник освіти України, поет Сергій П’ЯТАЧЕНКО

Із отриманого файлу альманаху «Орфей-2011» вибрав емоційно-напружені вірші – упорядник

Ольга Бєляєва

         Тележурналіст, автор поетичних збірок «Червоні пахощі гіркого ладану» та «На межі розкраяних епох». Вихованка Сумської літературної студії «Орфей». Живе і працює в Сумах.

ЛОМБАРД

Ти стукаєш щоночі в небеса?
Сьогодні ж День відчинених дверей!
Не розсипай за вітром словеса,
Бо тут війна, і ти в ній - не Арей.

Ти тягнешся з окопу до небес?
Сьогодні уночі – мовчанка-гра.
Ти віриш богові, що він воскрес
І розумієш, що тобі - пора.

Вже точиться на полі третя битва -
А в тебе сила, і краса, і фарт.
Ти думаєш, допомогла молитва?
Це я заклала серце у ломбард.


Юлія БУРКОВСЬКА

*
Моя коса стекла на груди -
твоїм очам тепер робота
навколо мене теплі люди
це значить літо чи субота.

Твій сміх - парфум за вушком долі
то ось він є - то вже немає
ми зовсім діти, коли голі
малий, я так тебе кохаю!


Максим ЕДЕЛЬ

       Лауреат обласного поетичного конкурсу «Орфей-2010», міського конкурсу «Ми-Суми» (2011), дипломант міжнародного конкурсу «Булат» (2010), переможець міського конкурсу «Суто –UA» (2010), конкурсу творчого об’єднання «Бритва» (м.Одеса).

*
це такий концентрат божевілля
нас збирає у жменю циганка
і жбурляє у місяць
мов нікчемне мале вовча
і я хочу врости біля тебе щоб ти не боялась розстріляних ранків

і щоб діти твої повернулись мов ті шахтарі із холодних забоїв
цвяхи із заборів
письменники із запоїв

щоб вони у дворі розбивали коліна
і щоб гралися з Колями Сашами Дімами у м’яча
щоб любили Світланок черешню наклейки Іринок Маринок
і щоб час був як вільний час

але як роздирає по лівому борту у тебе
повертає до стінки
щоб не чути те тріскання
як воно сохне усе в тобі

а я скинусь
зганяю за півлітрою на сльозі
щоб не бачити як воно все із речами на видих
як воно все на одній нозі

і ти вийди зі мною
вийди
по розбитій отій росі


Валерія ЛАЗЕБНА

         Народилася 1993 року в місті Конотопі. Зараз навчається у Ніжинському державному університеті на філологічному факультеті. Член літературної студії «Джерела». Переможець і призер численних літературних конкурсів міського, обласного та всеукраїнського рівня, зокрема  обласного конкурсу «Проба пера», Всеукраїнського конкурсу «Ліс і людина». Має публікації в місцевих та  обласних часописах, в альманасі «Земляки» (Київ, 2008), у колективній збірці «Конотоп молодий» (2010), альманасі «Орфей» (2010).

* * *
Я йду вбивати. Я серйозно.
        Мар’яна Луна

Я йду вбивати. Ні, я серйозно.
Ні, це не холод зимовий уранці.
Вікна в відбитках нічного морозу,
Кава не гріє в прозорій склянці.
Я йду вбивати. Себе. Сьогодні.
Завтра такої мене не буде.
Рими дешеві. Недорого. Згодні?
Підходьте. Не бійтесь. А ранок блудом…
Мене… задихаюсь…ні важко, ні легше.
Така, як раніше? Такої не хочу.
Я йду вбивати. Себе. Уперше.
Я йду любити цієї ночі.


Алла МИКОЛАЄНКО

20 років. Народилася в Конотопі. Навчаюся і працюю в Києві. Пишу поезію та малу прозу. Маю публікації в альманахах «Гранослов», «Орфей», «Конотоп молодий», антології «Молитва небо здіймає вгору», газетах «Літературна Україна», «Українська літературна газета», часописі «Київська Русь», а також на інтернет-сайтах «Поетичні майстерні», «Гоголівська академія», «Літфест», «УЛГ». Журналістка, редактор.

*  *  *
Вимкни світло!
Чуєш? Ніжно вимкни світло
і навшпиньки
у напівпритомній тиші
йди до себе
навпростець
слідами долі.
Тиха тиша
тебе поведе манівцями,
грішний кисень
вдихай-видихай поволі,
спрагу пустельну
тамуй росою передранково.
Пароль знаєш:
входи-виходи
всі відчинено.
І сичатимуть
аж услід тобі
змії-пристасті,
і скрипітимуть
недовивихи недолюблені,
і стогнатимуть
помилки й покалічені коми,
і мовчатимуть
і тектимуть рікою
бажання,
і губитимуть
штрих-пунктир-контакт із живими…

Йди до себе
і дійдеш до мене.
Вимкни світло!
Чуєш? Вимкни нас!


Олена САВЕЛА

Конотопчанка, випускниця Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка, кореспондент газети «Конотопський край». Член НСЖУ. Друкувалася у колективних збірках.

*
Не розтулить уста, не зализати ран.
Не зупинити час і не знайти дорогу.
А небо рве літак, і білий слід, як шрам,
Що тягнеться туди, де не шукають Бога.
Лети моя душа, скалічений мій птах,
Бо по святих церквах вже правлять панахиду.
І там, де нас нема, наздожени літак.
Не відвести б очей, не випустити з виду.


Володимир ХУДЕНКО

с. Карабутове Конотопського району

* * *
Хурделиця стелиться мокне хурделиця трусить
Та тіло моє починає спросоння ходити
Та меркнуть сади пожовтілі імперії буси
Твої білі руки Афгани суботники діти
Усе відлітає самі скособочені стіни
Усе відбуває самі покалічені ноги
Мовчи не до мене мовчи до моєї країни
До станції Юлі до гаю до краю епохи
Давися кістками давися моїми літами
Давися моїми губами моїми сльозами
Ми вимремо вирвемо вийдемо в поле а з нами
Стоятимуть рами і мами і крами і храми
І ліві і праві і Лівії Ліни і лінзи
І очі і Сочі і жили і трупи і живі
Захочеш і будеш така як і я одержима
Захочеш і станеш і в душу до мене залізеш
В холодні палати психушки в бетонні квартири
У ночі як схочеш залізеш в дешеві екрани
І будеш дивитися в очі моєї дружини
На серце наносити рани і рани Ірани
Ти рана путана остання сторінка Корана
Ти хвора Аврора зборола мене на переляк
Як хочеш я вийду із тіла пожовклого встану
І тіло залишиться в тіні районних алейок
І тіло заклеїться склеїться ще і ця музи-
Ка носиться стелиться стерпиться злюбиться соло
Хурделиця стелиться мокне хурделиця трусить
І тіло моє починає літати по колу.

Микола Олександрович ЛАЗАРКО
(14 грудня 1948 р. - 2 лютого 2011 р.)  — український поет, філолог, педагог, протоієрей Української православної церкви (МП).

Народився Микола Лазарко в селі Стецьківці Сумського району в селянській родині. Тривалий час працював старшим викладачем кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка. Наприкінці 90-х очолював університетську літературну студію «Орфей».


*
Тут справжнє все – без гриму, без декору.
Тут сміх – це сміх, а сльози – не вода.
У цім театрі одного актора
Лише один – однісінький глядач!

Тут справжнє все: і зустрічі, й прощання,
І пізній сум, і рання сивина,
І слів тягар, й солодкий біль мовчання,
І хміль очей, і гніву, і вина.

І каяття, і сповідь, і причастя,
І зорі, й небо справжні тут, і гріх.
І чад спокус, і страх, і зрада, й щастя,
І нескінченні похибки у грі.

І справжня ніч, і справжній день вчорашній,
Й прощальний жест коханої руки…
Тут справжнє все. Лише одне несправжнє:
Актор / це я/ й глядач / це ти / ... чи навпаки.


Рубрика – «ЗМІ про мистецькі події»

Не тільки Мауглі
У Вінниці відбудеться перший Кіплінг–фест — з перекладами, бардівськими піснями і конкурсом дитячої творчості
(газета «Україна молода» від 13 січня 2012 року)
http://www.umoloda.kiev.ua/number/2011/164/71593/
Ганна ЛОБОДА
Український культ¬клуб шанувальників Кіплінга — назвемо його так — вирішив заявити про себе першим Кіплінг–фестом, який 20 січня відбудеться у Вінниці. Головним організатором та спонсором виступає видавництво «Навчальна книга — Богдан», яке випустило вже три книжки перекладів цього тонкого англійського поета та письменника і планує надрукувати ще одну.
«Узагалі традиції українського перекладу Кіплінга вже більше ста років, — занурює нас в історію Максим Стріха, науковець і письменник, якому належить чимало поетичних перекладів цього, а також інших британських авторів. — Перша книга казок вийшла в Києві, якщо не помиляюся, у 1909 році. Перекладач — Леонід Пахаревський. Зверталися до творчості Кіплінга і класики. Так, у 1935 році вийшла збірка з перекладами Майка Йогансена. Відомі переклади Юрія Лісняка, Леоніда Солонька, Василя Стуса».
В епоху «розквіту» Радянського Союзу Кіплінга вважали напівзабороненим автором. Саме тому широкий загал старшого і середнього віку знайомий тільки з дитячою літературною спадщиною Редьярда Кіплінга. Цьому послугувався великою мірою популярний радянський мультфільм «Мауглі». «У 1985 році я приніс свої перші переклади Кіплінга в журнал «Вітчизна», — згадує Максим Стріха. — Редакторка погортала аркуші, списані віршами, сказала, що переклади їй дуже сподобалися і на повному серйозі, дуже щиро, спитала: «І як ви думаєте, нас зрозуміє читач, якщо у світлі рішень ХХVII з’їзду партії «Вітчизна» надрукує замість ідейно наснажених авторів писання англійського барда імперіалізму?».
Кіплінг уповні прийшов в Україну тільки в останні десятиліття.
Один з організаторів фестивалю, упорядник першої сучасної української збірки Кіплінга («Легенди з Книги джунглів») Володимир Чернишенко каже, що у Вінницю з’їдуться всі поети та інтелектуали країни, які перекладають цього автора, а також... барди, які «його співають». «Виявилося, що таких немало», — захоплено розповідає «УМ» пан Володимир. Насамперед це гурт «Тінь сонця», зокрема Сергій Василюк, сім композицій якого ввійшли до диска, що став частиною проекту «Легенди з Книги джунглів». Потім — журналіст і бард Кирило Булкін, у репертуарі якого є пісня «Якщо». Потім — вінницький бард Юля Броварна, яка виконує вісім пісень зі збірки «Такі собі казки», серед них і овіяну туристичними вітрами, легендарну «Дон» і «Магдалина». (Читач більш старшого віку пам’ятає її в перекладі Маршака — цю мелодію наспівували Сергій і Тетяна Нікітіни:
«На далекой Амазонке
Не бывал я никогда.
Только «Дон» и «Магдалина» —
Быстроходные суда —
Только «Дон» и «Магдалина»
Ходят по морю туда»).
Цікаво буде почути цю співаночку українською мовою.
Отже, у трьох точках Вінниці (у Домі книги, книгарні «Є» та в обласному театрі ляльок «Золотий ключик») будуть декламувати і співати Кіплінга. Крім того, низка подій орієнтована саме на дітей та школярів. «За сприяння вінницьких медіа ми провели конкурс дитячого малюнка за творами Кіплінга та конкурс на краще оповідання про дику природу, — розповідає Володимир Чернишенко. — Листів отримали чимало. А оповідання переможців увійдуть у наступну Кіплінгову збірочку».
Чому місцем проведення фесту обрано Вінницю? «Ми не хотіли проводити фестиваль у столиці чи великих культурних містах країни. Краще — у місті, яке залишається дещо осторонь великого культурного процесу, де наша акція стане подією і справді принесе задоволення, — пояснює пан Чернишенко. — Наступного року думаємо провести фестиваль уже в іншому невеликому обласному центрі».


Щиро дякую за вичитку бюлетеня  Тетяні Бовт